Na Facebooku číhá mnoho hrozeb. Pomozte svým dětem zůstat v bezpečí

Položili jste si někdy otázku, zda je vaše dítě v bezpečí na sociálních sítích, především na Facebooku? Pokud pravidelně využívá služeb sociálních sítí, může čelit různým hrozbám. Od spammerů, podvodů až po přijímání žádostí přátel od lidí, které neznají. Proto je důležité, aby děti zůstaly na sociálních sítích v bezpečí. Můžete jim ukázat nastavení soukromí a společně tak nastavit jejich účet jako soukromý.

Stejně jako každá sociální síť i Facebook oplývá možností nastavení ochrany osobních údajů, aby byli uživatelé v bezpečí. Může to znít jako otrava, procházet různá nastavení, ve skutečnosti se jedná o velice důležitou a prospěšnou věc, kterou stačí provést pouze jednou.

Mohlo by vás zajímat:  Tři hlavní důvody, proč uživatelé stále nepřechází na Windows 11

Jak provést kontrolu soukromí na Facebooku

V první řadě je potřeba ubezpečit vaše dítě, že se jedná pouze o ochranu, a ne o jeho sledování a šmírování. Za vhodné se považuje i „proškolení“, respektive seznámení s možnými hrozbami. Pro nastavení soukromí klikněte na profilový obrázek v pravé horní části, a poté přejděte na Nastavení. Klikněte na Nastavení profilu vedle profilového obrázku, a tím přejdete na Soukromí a oznámení pro daný účet.

Zdroj obrázku: Freepik

Základy nastavení soukromí

Facebook nabízí spoustu nastavení ochrany osobních údajů, ale určitě byste neměli vyčkávat. Když najedete do soukromí svého dítěte, zkontrolujte datum narození, aby se mu nezobrazovaly nevhodné reklamy (například alkohol). V části Zástupci ochrany osobních údajů můžete zkontrolovat věci, jako je Aktivita. Tady můžete nastavit viditelnost veškeré aktivity (příspěvky, přátelé, seznamy, stránky atd.). V části Zkratky ochrany osobních údajů byste měli pokrýt základy ochrany osobních údajů a projít si věci jako:

  • označování (kdo je může označit),
  • příspěvky (zda jsou soukromé, nebo veřejné),
  • kdo může vidět jejich příběhy,
  • žádosti o přátelství.
Mohlo by vás zajímat:  Zjistěte, jak je na tom baterie ve vašem notebooku ještě předtím, než vám dá nadobro sbohem

A spoustu dalších, věnujte tomu opravdu dostatek času, abyste předešli případným nepříjemnostem. To samé platí také o nastavení zobrazení reklam.

Pozor na bezpečnost

Příspěvkyreklamy jsou nepředvídatelné, proto neexistuje stoprocentní bezpečnost. Pokud jste neprobrali společně bezpečnost, je nejvyšší čas podle výše zmíněného návodu.

Zdroj: https://backgroundchecks.org/moms-10-must-see-ways-to-keep-your-kids-safe-on-facebook.html