Ušetřit na vytápění pomůže banální trik. S trochou šikovnosti ho zvládne každý

Ušetřit na vytápění pomůže banální trik. S trochou šikovnosti ho zvládne každý

Letošní podzim a chladné teploty přišly poměrně brzy. Mnoho lidí stále odkládá vytápění svých domovů, protože se bojí vysokých účtů za energie. Navíc to vypadá, že žádné velké teplo již letos nepřijde. Musíte se proto přizpůsobit teplotám a vyzrát na výši účtů. Pomůže vám s tím velmi jednoduchý trik, díky kterému svůj domov vytopíte rychleji a efektivněji.

Základní kroky, díky kterým půjde vytápění lépe

Chcete vytopit místnost mnohem rychleji a zároveň ušetřit za energie? V první řadě byste měli zkontrolovat všechny radiátory v bytě nebo domě. Radiátory se obvykle instalují pod okny, protože je tam zajištěna správná cirkulace vzduchu a maximální účinnost vytápění, ať topíte jakýmkoli způsobem. Radiátory jsou také vždy nad podlahou, aby se mohl teplý vzduch snadno přesouvat nahoru.

Mohlo by vás zajímat:  V domácnosti můžeme šetřit elektřinou více způsoby. Pomohou alternativní zdroje i efektivnější spotřebiče

V případě, že je budete mít příliš vysoko na stěně, nebudou fungovat správně. Tohle všechno byste měli zkontrolovat, když si je necháváte instalovat. Radiátory obvykle vydávají teplo ze všech stran, a proto byste do jejich blízkosti neměli stavět žádný nábytek nebo spotřebiče. Nepokládejte na radiátory ani oblečení, ručníky nebo deky. Tím se teplo zadrží a nepůjde do interiéru.

Zdroj obrázku: Freepik

Účty snížíte díky hliníkové fólii a kartonu

Na rychlejší vytápění místnosti existuje jeden velmi jednoduchý, a přitom velmi účinný trik. Potřebujete na to kusy kartonu, které obalíte v alobalu a umístíte mezi radiátor a stěnu. Lesklá strana fólie by měla směřovat k radiátoru. Tato metoda možná vypadá až příliš jednoduše, ale doopravdy funguje. Přitom vás bude stát jen pár drobných.

Mohlo by vás zajímat:  Ceny za energie stoupají, účtu za topení se bát ale nemusíte. Jednoduché triky ušetří tisíce korun

Díky tomuto způsobu izolace stěny získáte v místnosti mnohem více tepla. Velké množství tepla vám totiž z domova uniká skrz stěnu za radiátorem. Tímto způsobem můžete teplo odrazit zpět do místnosti a užít si ho pro sebe. Navíc se místnost ohřeje mnohem rychleji, takže budete moci snížit teplotu na radiátoru a ušetřit peníze za účty.

Zdroj: https://www.theguardian.com/money/blog/2013/jan/26/does-tin-foil-radiator-beat-cold