YouTube bez reklam a s přehráváním na pozadí: prémiový účet přesto nemusí být šťastná volba

YouTube bez reklam a s přehráváním na pozadí: prémiový účet přesto nemusí být šťastná volba

Pokud rádi sledujete videa na YouTube, nemohli jste si nevšimnout nabídky na pořízení YouTube Premium účtu. Tento prémiový účet stojí 179 Kč měsíčně po měsíční bezplatné zkušební verzi. Můžete také vyzkoušet roční tarif, za který zaplatíte 1 790 Kč, kde ušetříte za dva měsíce. Mimo to nabízí ještě další dva tarify, pro studenty a rodiny.

Rodinný tarif YouTube Premium vyjde na 269 Kč měsíčně, umožňuje přístup celkem šesti členům rodiny, kterým je minimálně 13 let a žijí ve vaší domácnosti. Podle podmínek YouTube ale musí bydlet na stejné adrese jako vy. Studentský tarif stojí 109 Kč měsíčně.

Mohlo by vás zajímat:  Při nákupu ojetého auta se nabízí několik možných variant

Už žádné reklamy

Mezi největší přednosti prémiového účtu YouTube patří odstranění otravných reklam. Samozřejmě existují i jiné způsoby, jak blokovat reklamy, ale tvůrci videí přijdou o peníze z jejich sledovanosti, a proto jestli chcete podporovat oblíbené tvůrce, zaplaťte si Premium nebo nechte reklamy dohrát. Co je tedy pohodlnější? Varianta s prémiovým účtem, kde se vyhnete reklamám a podpoříte tak i samotné tvůrce.

YouTube Music Premium

Předplatné se váže také na YouTube Music Premium. Tato aplikace nahradila Hudbu Google Play, která byla koncem roku 2020 zrušena. Tato aplikace funguje na stejném principu jako Spotify a další streamovací platformy. Jestli byste ji chtěli samostatně, tak si připravte 149 Kč měsíčně. V případě, že neplatíte za Spotify nebo někde jinde, tak se určitě vyplatí přemýšlet o prémiovém účtu, jelikož do hlavního účtu je zahrnutý i účet YouTube Music Premium, kde ušetříte, a ještě získáte výhody.

Mohlo by vás zajímat:  Používání moderních technologií není pro starší generaci vždy přínosné
Zdroj obrázku: Freepik

Stahování videí a přehrávání na pozadí

Další výhodou je možnost stahování videí do iPhonu nebo Androidu, abyste se mohli dívat později offline. Tohle je výbornou zprávou zejména tehdy, když nemáte dostatek dat nebo cestujete místy, kde není signál nebo letíte letadlem, kde je potřeba mít zapnutý režim letadlo. V mobilních aplikacích můžete odemknout také možnost přehrávání videí na pozadí. Video bude přehrávat nadále, zatímco jste v jiné aplikaci nebo zamknete telefon. Jedná se o užitečnou pomůcku zejména tehdy, kdy vás zajímá pouze zvuk. Ponecháním vypnuté obrazovky šetříte také baterii.

Mohlo by vás zajímat:  YouTube Premium přineslo pět nových funkcí, které vylepší zážitek a umožní společné sledování

Abychom to shrnuli, ano, YouTube Premium sice nabízí určité výhody, ale není nutné. V porovnání s nabídkou třeba:

  • Netflix,
  • Spotify,
  • Amazon Prime

a dalšími není tato nabídka tak lákavá, co se týče možností a nabízeného obsahu.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/youtube-red-worth-money-things-need-consider/