Vysoká teplota je pro telefon katastrofa. Přehřátí ho může úplně zničit

Vysoká teplota je pro telefon katastrofa. Přehřátí ho může úplně zničit

Některé chytré telefony se po čase používání začínají přehřívat. Naštěstí se s tím dá vždy něco dělat a my se dnes podíváme na to, co je potřeba k tomu, abychom telefon zase zchladili.

Nejhorším nepřítelem pro chytré telefony je vysoká teplota. Uvnitř mají náchylné součástky, kterým horko rozhodně neprospívá. Proto je potřeba udržovat bezpečnou teplotu, což zabrání vyšším škodám, nebo dokonce zkratu či vznícení zařízení. Dle doporučení je vhodné udržovat telefon při teplotě od nula do 35 stupňů a v této škále bychom se měli pokud možno pohybovat po většinu času.

Mohlo by vás zajímat:  Spustit na Macu hry pro Windows nemusí být složité. Možností existuje několik

Ukládejte telefon na vhodná místa.

Jak jsme již zmínili, telefon by měl být v prostředí od 0 do 35 stupňů. Příliš nízká teplota může způsobit zaseknutí, a ta vysoká dokonce trvalé poškození, proto vždy dejte pozor, aby byl ve vhodném prostředí.

Zdroj obrázku: Freepik

Co dělat, když je telefon přehřátý?

Pokud je váš chytrý telefon opravdu horký a je vám nepříjemné ho jen držet, pak je potřeba ho zchladit. Rozhodně ho nedávejte do mrazáku. Takovou prudkou změnou teplotu zařízení sice snížíte, ale rovněž ho poškodíte. To nejlepší, co v danou chvíli můžete udělat, je telefon vypnout a nechat ho nějakou dobu na chladnějším místě. Pokud máte telefon v pouzdře, tak ho sundejte.

Mohlo by vás zajímat:  Ani málo, ani moc. Textový editor Word správný počet slov i znaků pohlídá za vás

Vypněte problematické aplikace

Procesor ve smartphonu má sice chlazení, ale to nemusí být dostatečné, pokud je na něj celý den vyvíjen tlak fungovat na sto procent. Zkontrolujte si aplikace v pozadí a manuálně vypněte všechny, které nepotřebujete nebo nepoužíváte. Ulehčíte tak procesoru, který nebude muset fungovat na plné obrátky. Tuto možnost najdete v nastavení telefonu v sekci baterie a péče o zařízení.

Pokud máte s přehříváním dlouhodobé problémy a situace se nezlepšuje, měli byste pouvažovat o návštěvě servisu, kde se na to podívají trochu odborněji. Občas stačí telefon vyčistit od prachu, který se dostal dovnitř.

Zdroj: https://www.cnet.com/tech/mobile/why-your-phone-gets-so-damn-hot-and-how-to-keep-it-from-overheating/