Podvodné aplikace se nevyhýbají ani Microsoft Store

Aplikace a hry v online obchodech rostou jako houby po dešti. Na jednu stranu je skvělé mít takovou širokou základnu her a aplikací, takže je z čeho vybírat. Na druhou stranu zde narazíte, stejně jako u ostatních online obchodů, na spoustu podvodných, zákeřných a škodlivých softwarů. Jak rozpoznat potencionální nebezpečí, a jak se mu vyhnout? Buďte ostražití a všímejte si jednotlivých bodů.

  • Sledujte vývojáře aplikace,
  • sledujte hodnocení a recenze aplikací,
  • prostudujte si oprávnění aplikací,
  • pečlivě si přečtěte informace.

Prozkoumejte vývojáře

Když hledáte konkrétní aplikaci, můžete se velmi snadno ztratit v širokém spektru aplikací. Narazíte zde na napodobeniny toho, co hledáte. Hlavní aplikace a nejznámější značky asi rozpoznáte, ale co když hledáte méně známou aplikaci nebo hru a najednou vám vyjede seznam her, které vypadají naprosto identicky? Pomoci vám může sekce Publikováno v pravém podmenu, kde uvidíte název vývojáře.

Mohlo by vás zajímat:  Zůstaňte vždy v obraze. Nefunkční Always on Display snadno opravíte na pár kliknutí
Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomínejte sledovat hodnocení a recenze

Toto je velice podceňovaná činnost. Stejně jako si vybíráte, na jaký film se budete dívat, jakou restauraci navštívíte apod., i zde hraje důležitou roli hodnocenírecenze. U aplikací a her toto platí dvojnásob. Pokud má aplikace málo recenzí a vysoké hodnocení, něco zde nehraje. Může se jednat o práci botů nebo fake recenze. Toto platí u aplikací, které jsou si podobné, ne u originálních. Stejně tak je zvláštní, pokud aplikace má špatné recenze.

Mohlo by vás zajímat:  Před darováním konzole se vyplatí provést aktualizaci. Okamžitému hraní nic nebude bránit

Oprávnění aplikací

Pozor také na oprávnění jednotlivých aplikací. Velmi často se stává, že aplikace nebo hry vyžadují přístup k určité části telefonu, aniž byste ve skutečnosti potřebovali sdílet tyto informace. Na co budete například sdílet seznam kontaktů, když potřebujete pouze upravovat videa.

Celkově buďte obezřetní. Dodržujte všechny tyto zásady. Nezapomeňte si také přečíst rovnou celý popis aplikace a veškeré další údaje spojené s aplikací, vývojářem i jednotlivé recenze. Těch pár minut navíc opravdu stojí za to, než abyste si pořídili zajíce v pytli.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/dont-fooled-5-tips-avoid-fake-apps-windows-store/