Fotit jako profesionál může každý. Stačí využít jednoduché triky, které fungují

Fotit jako profesionál může každý. Stačí využít jednoduché triky, které fungují

K tomu, abyste dneska pořídili špičkové fotografie, už dávno nemusíte být profesionální fotograf. Díky jednoduchým trikům můžete zvýšit kvalitu svých fotografií.

Sledujte vyvážení bílé barvy

Pokud máte lepší fotoaparát, pokusí se automaticky sledovat bílou barvu v závislosti na typu světla a upraví tedy vše tak, aby fotografie vypadala přirozeně, ale občas se to ani automatu nepodaří a budete se muset o pohlídání bíle barvy postarat sami. Samozřejmě že vyvážení bílé můžete ještě později upravit v editoru, ale pokud ji budete sledovat již při focení, pak si můžete ušetřit spoustu práce.

Mohlo by vás zajímat:  Anonymní režim v Google Chrome nabízí mnoho funkcí. Lze ho uzamknout i deaktivovat pro děti

Používejte stativ

Dosáhnout dokonalého záběru je občas pořádně těžké, ale použití stativu by vám v tomto nelehkém cíli mohlo celkem dobře pomoci. I levný stativ udělá lepší práci než žádný, a proto pokud ještě žádný nemáte, měli byste o něm pouvažovat. Už vás nebudou čekat žádné roztřepané fotky z toho, jak už vás bolí ruka z čekání na ten nejlepší záběr. Od teď už jen ostré snímky, které si zamilujete.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste změnit perspektivu

Pokud začínáte fotit, pak vaše focení pravděpodobně probíhá tak, že se postavíte na nějaké místo a začnete fotit z úrovně očí. Není to úplně špatně, ale zkuste to jinak. Například pokud máte fotoaparát s výklopným displejem, pak se vám bude lépe fotografovat z nízkého nebo vysokého úhlu a váš objekt získá lepší perspektivu. Určitě to stojí minimálně za zkoušku.

Mohlo by vás zajímat:  Problémy s přihlášením do Google účtu lze řešit alternativními způsoby

Důležitý je také správný režim fotografování

Zajisté bude mít váš fotoaparát obrovské množství režimů. Od toho nejjednoduššího, automatického, po velmi specifické filtry. Vy byste se měli naučit v tomto obrovském množství vybrat vždy ten správný. Jenže na to si musíte přijít sami praxí. Čím více toho nafotíte, tím více si budete se svým fotoaparátem rozumět a sami dokážete vyhodnotit, který režim se hodí pro jakou příležitost.

Zdroj: https://www.indeed.com/career-advice/career-development/how-to-take-professional-photo