Výdrž baterie telefonu prodlouží optimalizace, správná teplota a jednoduchá péče

Mobilní telefony se staly nedílnou součástí našeho každodenního života a nejspíše všichni vlastníme a používáme jeden, či dokonce více telefonů. Ale co když se stane to nejhorší – vybitá baterie? Jak si zachovat akumulátor v optimálním stavu a prodloužit jeho životnost na maximální úroveň? V následujícím článku vám přineseme rady a tipy, jak dosáhnout co nejdelší výdrže baterie nejen na mobilním telefonu, ale také na všech dalších elektronických zařízeních.

Jednoduchá optimalizace telefonu

Jestliže se snažíte prodloužit dobu, po kterou může váš telefon fungovat na jediné nabití, je důležité prověřit, které aplikace a funkce skutečně potřebujete. Například snížení jasu obrazovky může dramaticky snížit spotřebu energie – až o více než 40 procent. Deaktivace Bluetooth a Wifi připojení také ušetří významné množství energie. Proto pokud je momentálně nepotřebujete, neváhejte je vypnout a brzy pocítíte rozdíl.

Mohlo by vás zajímat:  Vnější displej u sklápěcích telefonů nabízí praktické využití pro komunikaci a zábavu
Zdroj obrázku: Freepik

Elektronice vysoké teploty neprospívají

Teplota má zásadní vliv na životnost baterie. Když pracujete s náročnými aplikacemi nebo hrajete hry, může teplota zařízení stoupat až k 70 °C a výše. To je problém, zejména pokud se nacházíte v horkém prostředí, jaké je například v létě, nebo pokud máte zařízení umístěné na měkkých površích, jako jsou polštáře. Tato teplotní zátěž může poškodit baterii. Proto je důležité používat zařízení v dobře větraných místnostech při běžné pokojové teplotě a umístit jej na pevný povrch, ideálně na chladicí podložku. Na počítači také pravidelně čistěte větráky od prachu.

Mohlo by vás zajímat:  Při problémech s načtením webové stránky existuje několik možných řešení

Správná péče o baterii

Moderní baterie typu Li-ion nebo Li-pol se liší od starších typů, jako byly NiCd a NiMH. U nových typů baterií se doporučuje vyhýbat se úplnému vybíjení a nabíjení, což bylo u starších typů běžné. Nejlepší praxí je udržovat stav nabití baterie v rozmezí 20 až 80 procent její kapacity. Tímto způsobem můžete prodloužit celkovou životnost baterie a snížit riziko úplného vybití.

Zdroj: https://www.aarp.org/home-family/personal-technology/info-2021/battery-life.html