Gmail funguje už pěknou řádku let. Zjistěte, kdy jste založili ten svůj

Gmail funguje už pěknou řádku let. Zjistěte, kdy jste založili ten svůj

Ptáte se, proč byste měli znát toto datum? Můžete ho totiž potřebovat v případě obnovy smazaného účtu. Pojďme se podívat, jak tuto informaci zjistit.

Zkuste najít svůj uvítací e-mail

Jakmile si založíte svůj Gmail účet, starý dobrý Google vám pošle uvítací zprávu. Přesný obsah tohoto e-mailu je změněn od začátku bety z roku 2004. Pro zjištění tohoto e-mailu budete muset rozkliknout Více -> Všechny zprávy a seřaďte si zprávy od nejstarších. Tato akce seřadí e-maily od nejstarších.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy pro zrychlení internetového připojení na Nintendo Switch

Pokud se vám tato volba stále nedaří, zkuste vyhledat tento e-mail pomocí „welcome“, „Gmail team“ nebo „gmail-‍noreply@google.com“. Pokud jste si vymazali uvítací e-mail, zkuste se podívat na odeslané zprávy. Možná z odeslaných zpráv můžete zjistit den založení e-mailu.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkontrolujte nastavení POP

I když by vás to možná nenapadlo, i nastavení POP může zobrazovat datum vytvoření účtu Gmail. Chcete-li se k tomu dostat, klikněte na ikonu ozubeného kolečka v pravém horním rohu a zvolte možnost Zobrazit všechna nastavení a poté na Přeposílání a POP/IMAP. V sekci stahování POP se podívejte na stavový řádek, pokud budete mít štěstí, uvidíte „Stav: POP je povolen pro veškerou poštu, která dorazila od [datum]“.

Mohlo by vás zajímat:  Pořídit snímky z videa lze přímo přes přehrávač nebo pomocí speciálního programu

V případě změny nastavení POP se datum vytvoření účtu Gmailu nezobrazí. Také se nezobrazí, pokud používáte účet organizace, který mohl mít toto nastavení předem zapnuté.

Vyzkoušejte export dat Google

Služba Google Takeout slouží k exportu dat Google do různých formátů. V době, kdy Google+ fungoval, jste mohli tato data exportovat a zjistit, kdy byl váš Gmail vytvořen. Nyní už to není možné. Tato volba je užitečná, když nepotřebujete přesné datum vytvoření účtu, ale jen přibližné. Můžete exportovat všechna svá data Google ze služeb (Chrome, Disk a YouTube) a najít nejstarší časové razítko aktivity. Opět vám sice neposlouží k přesnému vyhledání, ale pomůže vám k přibližnému zjištění data.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/how-to-find-out-the-exact-date-you-created-your-gmail-account/