Zapište to na papír! Ani nejlepší technologie nikdy nenahradí klasický diář

Zapište to na papír! Ani nejlepší technologie nikdy nenahradí klasický diář

Digitální doba je v plném proudu a většina úkonů se provádí za pomoci digitální techniky. Není to tak dlouho, co ještě většina lidí využívala ručně psaný deník, ať už v práci, nebo v soukromém životě. Postupem času tento zvyk upadl a lidé vyměnili deníky za počítače nebo mobilní telefony. Digitalizace sice může spořit čas, ale zatím nedosahuje takových kvalit, jaké může nabídnout starý dobrý deník.

Nyní můžeme opět zaznamenat nárůst poptávky po denících nebo kalendářích, které byly v útlumu. Ať už je důvod jakýkoliv, proč se lidé navrací ke starším zvykům, pojďme se podívat na výhody tohoto způsobu zapisování myšlenek a informací.

Mohlo by vás zajímat:  Sledovat nás skrze webkameru může kdokoli. Jednoduchý krok pomůže zůstat v bezpečí

Nová kapitola

Se začátkem nového kalendářního roku vždy bylo zvykem začít i s novým diářem. Vůně novoty a čisté stránky mohou motivovat k lepším pracovním výkonům, většímu odhodlání a dalším úkonům.

Diáře mají výhodu oproti digitálním programům. Co se týče selektivnosti, určitě je výhodnější a přehlednější. V diáři si můžete vyhledat informace z konkrétního dne nebo kapitoly. Další výhodou je možnost zvýraznění textu různými barvami a klidně i lepicími papírky. Během chvilky máte vše splněno a váš zrak bude soustředěný pouze na to důležité. Stejného principu dosáhnete jenom těžko v digitálním světě, a pokud ano, jedná se zbytečně o zdlouhavý postup a nepraktičnost, jelikož diář můžete držet v ruce, mít v batohu a je skladnější než notebook. Bavíme se samozřejmě o běžných uživatelích.

Mohlo by vás zajímat:  V metaverzu vzniká nebývalý projekt pro fanoušky Manchester City. Spolu se Sony vytváří virtuální stadion
Zdroj obrázku: Freepik

Lépe se vryje do paměti

Podle studií je pro mozek snadnější, když si píšeme věci na papír nebo do deníku než do počítače. Spojování písmen aktivuje mozkové obvody a stimuluje lépe naši paměť. Navíc když si vybavíte seznam úkolů, není nic uspokojivějšího než odškrtnutí splněného úkolu.

Fascinujícím bodem je, že zakoupením diáře jste majitelem pouze vy. S deníkem si můžete dělat, co chcete, oproti tomu zakoupením digitální licence nezískáte 100% svobodu.

Bezpečnost

Obsah deníku je pouze ve vašich rukách, kdežto digitální obsah je na cloudu nebo ve vašem počítači a nikdy nebude v bezpečí před potencionálním hackerským útokem.

Mohlo by vás zajímat:  Myši s otvory jsou lehčí a oblíbené mezi hráči

Ať už patříte do staré školy, nebo vás pouze zajímá, zda vás tento způsob zapisování poznámek zaujme, určitě stojí za vyzkoušení a případné porovnání.

Zdroj: https://www.cos.net.au/c/cospedia/why-you-still-need-a-paper-diary