Předejít přehřívání telefonu lze správným používáním aplikací i vhodnou nabíječkou

S každým rokem se naše závislost na mobilních telefonech zvyšuje a s tím se také zvyšuje riziko přehřívání těchto zařízení. Existuje ale naštěstí několik jednoduchých kroků, které můžete udělat pro to, abyste zabránili přehřívání svého telefonu. Bez ohledu na to, zda jste vášnivým hráčem her, nadšeným uživatelem sociálních sítí, nebo prostě jen potřebujete svůj telefon k běžným úkolům, tyto tipy vám pomohou udržet vaše zařízení v chladnějším stavu.

Jak zchladit telefon pomocí jednoduchých triků

Přehřívání telefonu je nepříjemným problémem, který může způsobit poškození zařízení a omezit jeho výkon. Proto je důležité se naučit, jak tomuto problému předcházet. Prvním krokem je uvědomit si situace, ve kterých se telefon často přehřívá. Patří sem například přímé sluneční paprsky, používání náročných aplikací nebo nevhodné nabíjení. Když poznáte příčiny přehřívání, můžete přistoupit k jednoduchým opatřením, která vám pomohou udržet váš telefon chladným a v bezpečí.

Mohlo by vás zajímat:  Fotit jako profesionál může každý. Stačí využít jednoduché triky, které fungují
Zdroj obrázku: Freepik

Snižte jas a ochraňte telefon

Jedním ze základních opatření je snížení jasu obrazovky. Vyšší jas totiž znamená vyšší tepelnou produkci. Snížením jasu na úroveň, která je stále pohodlná pro vaše oči, můžete výrazně snížit tepelné zatížení zařízení. Dalším důležitým krokem je vyhýbání se přímému slunečnímu světlu. Telefon je tvořen materiály, které absorbují teplo a světlo, a pokud ho vystavíte přímým slunečním paprskům, může se rychle přehřát. Pokud jste venku na slunci, uchovejte telefon v kapse nebo ve stínu, abyste minimalizovali tepelné zatížení.

Mohlo by vás zajímat:  Repasovaná zařízení jsou dobrým kompromisem mezi novým zařízením a příznivou cenou

Jak zvolit správnou nabíječku a minimalizovat přehřívání

Další tipy zahrnují správnou volbu nabíječky a omezení spuštěných aplikací. Používání neoriginálních nabíječek může být rizikové, protože nejsou optimalizovány pro vaše zařízení a mohou způsobovat přehřátí, nebo dokonce poškození baterie. Doporučuje se vždy používat originální nebo ověřené nabíječky od renomovaných výrobců. Pokud jste zvyklí mít spuštěných mnoho aplikací na pozadí, může to způsobovat zvýšenou spotřebu výkonu a teplotu zařízení. Je proto vhodné zavřít aplikace, které nepotřebujete, a udržovat tak nižší teplotu telefonu.

Zdroj: https://www.insider.com/phone-is-overheating-2018-7