Vyhledávač Google nabízí zajímavosti pro zahnání nudy i praktické vychytávky

Když se řekne Google, většina lidí si nejspíše vybaví vyhledávač, který denně používáme k získání informací nebo k řešení našich otázek. Ale skutečnost je taková, že Google není jen vyhledávač, je to také skvost plný užitečných a zábavných funkcí, které mohou váš den oživit a zpestřit. Podívejme se na tři z nich, které byste možná nečekali, ale které by vám mohly zlepšit náladu.

Rubikovka

Nuda může být velmi nepříjemná, ale Google má pro takové chvíle připravenou záchranu v podobě virtuální Rubikovy kostky. Stačí napsat do vyhledávače „Rubik’s Cube“ a na obrazovce se objeví digitální verze této ikonické hračky. Nejenže si tak můžete zkrátit čas, ale také si procvičit svůj mozek, neboť hra s Rubikovou kostkou vyžaduje logické myšlení a prostorovou představivost. A kdo ví, možná se vám podaří kostku složit rychleji, než byste čekali.

Mohlo by vás zajímat:  Tisknout se dá chytře. Předplatné na inkoust šetří peníze i starosti
Zdroj obrázku: Freepik

Metronom

Pro hudebníky nebo ty, kteří se učí hrát na hudební nástroj, nabízí Google nástroj, který je zcela nezbytný – metronom. Stačí zadat do vyhledávače „metronome“ a objeví se vám digitální verze tohoto nástroje, který vám pomůže udržovat správný rytmus při hraní. S tímto nástrojem můžete nejen zlepšit své hudební dovednosti, ale také najít radost v hudebním vývoji, protože správný rytmus a tempo jsou základem každé hudební skladby. Metronom může být také skvělým pomocníkem při cvičení hudebních kusů nebo při trénování rychlosti a přesnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Mobilní hry se mohou pochlubit dlouhou historií. Dnes jsou nezbytnou součástí herního světa

Zkuste nové barvy

Pokud už máte dost stejných barev a motivů na svém počítači nebo webových stránkách, můžete vyzkoušet Google Color Picker. Tento unikátní nástroj vám umožní prozkoumat a experimentovat s nekonečným spektrem barev a odstínů, abyste našli ten, který vám nejlépe sedne. S Google Color Picker můžete vytvořit skutečně osobní a jedinečný digitální prostor, který odráží vaši osobnost a vkus. Tato funkce vám umožní projevit svou kreativitu a individualitu, což může přinést novou úroveň radosti a uspokojení z digitálního světa.

Zdroj: https://www.theguardian.com/technology/2016/jan/21/15-fun-things-you-can-do-on-google