Šetřit elektřinou jde různě. Mnozí ve strachu z vysokých účtů nabíjejí telefon raději v práci

Šetřit elektřinou jde různě. Mnozí ve strachu z vysokých účtů nabíjejí telefon raději v práci

Všichni dneska chceme ušetřit na energiích. Hodně lidí si myslí, že když dobíjí svůj mobilní telefon každý den, musí je to stát obrovské množství peněz. Proto se snaží nabíjet telefon v práci, aby ušetřili peníze. Děláte to také? Je to naprostý nesmysl. Nabíjení mobilních telefonů vám totiž nespotřebuje tolik energie, abyste nějak výrazně ušetřili, když si tuto činnost necháte do práce.

Za rok spotřebujete asi 2 kilowatthodiny

Podle odborníků spotřebujete asi 2 kilowatthodiny ročně nabíjením jednoho mobilního telefonu. Musíte si to sice násobit počtem zařízení, která máte doma, ale ani tak se nedostanete na vysokou částku za elektřinu. Podle amerického úřadu pro energetické informace utratíte asi 24 centů ročně, když budete dobíjet iPhone každý den. Každý mobilní telefon má samozřejmě jinou kapacitu, ale rozdíly nejsou velké.

Mohlo by vás zajímat:  Ohřev v mikrovlnce vyvolává zbytečné obavy. Těmto profláknutým mýtům stále lidé věří

Bez ohledu na typ mobilního telefonu zaručeně neutratíte více než 50 centů ročně. Tato částka je tak malá, že vám zajisté vůbec nestojí za čas a úsilí, které věnujete nabíjení mobilního telefonu v práci. Až si budete příště nabíjet smartphone doma, nemusíte se ani cítit provinile. Neplýtváte totiž energií ani svými financemi. Doma máte mnoho jiných zařízení, která spotřebují mnohem více energie.

Zdroj obrázku: Freepik

Co vám doma spotřebuje nejvíce energie?

Odpověď na tuto otázku vás jistě nepřekvapí. Nejvíce energie potřebujete na žárovky. Z tohoto důvodu je velmi důležité, abyste všechny vyměnili za LED varianty. Měli byste se ale také naučit neplýtvat světlem a zhasínat, když odcházíte na delší dobu z místnosti. Neuvěříte, kolik lidí nechá svítit v místnosti, kde nejsou po dobu desítek minut.

Mezi další náročné spotřebiče patří přenosný elektrický ohřívač, bazénové čerpadlo nebo elektrická sušička prádla. Poslední jmenované v domácnosti nutně nepotřebujete. Jestli chcete ušetřit na účtech za elektřinu, možná byste se měli znovu vrátit ke klasickému věšení prádla. Budete ho sice sušit o něco déle, ale ušetříte na elektřině. Jakých zlozvyků při plýtvání energií byste se rádi zbavili vy?

Zdroj: https://www.zdnet.com/article/heres-how-much-it-costs-to-charge-a-smartphone-for-a-year/