Hromadění her krade peníze i čas. Odolat nabídce a slevám není snadné, je ale nejvyšší čas

Ten, kdo patří k milovníkům her, určitě ví, jaký problém je hromadění her. I když si stokrát slibujeme, že si nebudeme pořizovat nové, opak je pravdou. Mnohdy si přidáváme další a další hry, aniž bychom měli čas dohrát předchozí, ke kterým se už ani vůbec nedostaneme. Brzy se tak potýkáme s nadbytkem her a neexistují sebemenší známky toho, že by v brzké době přestal růst. Připomíná vám to vaši situaci? Nezoufejte, existují různé kroky vedoucí k eliminaci tohoto problému.

Přestaňte nakupovat nové hry

Základním předpokladem pro zvládnutí této situace je přestat si kupovat nové hry. Pokud se jedná o prémiové hry zdarma, které máte v rámci členství, tak si je přidejte do knihovny, ale naopak nekupujte zbytečně další hry. Samozřejmě, může se jednat o exkluzivitu, na kterou netrpělivě čekáte měsíce, tak zde můžete udělat výjimku, nebo pokud se jedná o nový ročník, většinou sportovní hry (FIFA, NHL, NBA atd.). V případě, že se jedná o hry, o kterých víte, že o ně nemáte enormní zájem, ale jsou zrovna ve slevě, zde zastavte.

Mohlo by vás zajímat:  Datová analytika hraje v moderních firmách klíčovou roli

Nehrejte hry, které vás nebaví

Pokud nejste vyloženě posedlí získáváním trofejí (PlayStation uživatelé), nemá cenu zde hrát hry, které vás vyloženě nebaví. Místo toho dejte přednost jiným hrám nebo činnostem. Ne každá hra vám vyloženě sedne, takže ztráta motivace se dostaví velice brzy.

Zdroj obrázku: Freepik

Projděte si návod

Cítíte se, že jste se zasekli ve hře, kterou chcete dohrát, nebo vás baví, ale trápí vás demotivace? Netrapte se, a podívejte se na návod. Díky tomu vás může minout demotivace a tendence pořízení si další hry. Tímto si můžete pomoci a zároveň pokračovat ve hře, která vás baví. Dbejte také na pravidelné pauzy a nezapomínejte plnit i jiné úkoly než samotné hraní. Příliš časté a dlouhé vysedávání je zároveň i kontraproduktivní. Váš výkon a soustředění se zhorší a ve hře nebudete bystří a zanedbáte nejen sebe, ale i další potřeby v životě.

Mohlo by vás zajímat:  Práce z domova přináší nespočet výhod. Stačí je využít a efektivní výsledky se dostaví samy

Co dále můžete udělat?

  • Snižte si obtížnost.
  • 100 % není důležitých.
  • Naplánujte si čas vyhrazený pro hraní.
Zdroj: https://www.technipages.com/how-to-avoid-spending-money-in-video-games