Výčet aplikací, které jsou nebezpečné pro Android

Výčet aplikací, které jsou nebezpečné pro Android

Možná vás překvapí zjištění, že některé aplikace jsou pro Android nebezpečné, a to i přes to, že se dají na Android bez problémů stáhnout. Všechny tyto aplikace je možné si stáhnout na Google Play. Bohužel u nich byla zjištěna nebezpečnost v podobě porušení ochrany osobních údajů, Jedná se o aplikace, ve kterých bylo odhaleno více než 100 000 osobních údajů bez svolení uživatele stažené aplikace. O jaké aplikace se jedná? Kterým byste se měli pro jistotu vyvarovat a raději je do svého mobilního telefonu nestahovat? Všechno jsou to aplikace, které je možné stahovat po celém světě.

Mohlo by vás zajímat:  Neoriginální nabíječky nemusí splňovat bezpečnostní normy a mohou poškodit baterii

Úspěšnost kyberzločinců

Právě díky těmto aplikacím mohou kyberzločinci zaútočit tak jednoduše, že to mají téměř bez práce. Stáhnou si tyto aplikace, vytáhnou si z nich osobní informace o lidech, najdou si snadné cíle, zejména lidi v těžkých situacích ať už vztahových či majetkových a zaútočí. Aplikace, kterých se to týká jsou poměrně populární, mají 100 000 až 10 000 000 stažení. Pokud se kyberzločinec dostane k těmto osobním a citlivým údajům, je pro něho velmi snadné ukrást identitu, vytvořit si falešný profil či doklady jeho jménem či dokonce zneužít přístupové údaje a přihlásit se vám například do jiných aplikací, na sociální sítě, do emailu, internetového bankovnictví a dalších aplikací, které používají stejné přihlašovací údaje jako aplikace, ze které kyberzločinec data získá.

Mohlo by vás zajímat:  Problémy se signálem vyřeší většinou jen drobnost. Na vině může být telefon i stará SIM

Na tyto aplikace si dejte pozor

Na všechny tyto aplikace platí výše zmíněné problémy, do kterých se při jejich užívání můžete nečekaně dostat. První z nich je aplikace Astro Guru zaměřená na horoskopy. Pozor si dejte také na oblíbenou aplikaci iFax, ale i Screen Recorder a některé další. Na všechny tyto aplikace byste měli být opravdu opatrné, neboť mohou zločincům kybernetického prostoru prozradit mnoho osobních i citlivých informací, díky kterým se pro ně stanete snadným terčem. Pokud již tyto aplikace máte stažené, to nejlepší, co můžete udělat, je aplikace pro jistotu odinstalovat. Tento krok vám poslouží jako případná prevence proti kybernetickému útoku na vaši osobu.