Jak byste se asi tvářili, kdyby vám bylo v práci oznámeno, že před prací nesmíte parkovat svým automobilem, a to pouze proto, že na něm máte namontovanou kameru, které se obává váš zaměstnavatel? Mnohým z nás už to přijde jako ze sci-fi filmu, ale v Číně se stal tento požadavek běžnou realitou. A to primárně u aut Tesla, která mají kameru připevněnou a nelze sundat. V Číně bylo zakázáno parkovat automobily Tesla kvůli obavám z kamer kolem všech vládních zařízení. Co za tímto krokem Číny stojí, že by současný vztah právě mezi Čínou a USA?
Napnutý vztah mezi Čínou a USA
Jedná se o napjatý krok, který značí nedůvěru Číny k americké společnosti Tesla, a to z důvodu neustále pokračujícího napětí mezi Pekingem a Washingtonem. V čínských městech Pekingu a Šanghaji byli všichni zaměstnanci, kteří vlastní automobil Tesla a jezdí s ním do práce, požádáni, aby s těmito vozy neparkovali kolem vládních budov. Jedná se o zaměstnance minimálně dvou vládních agentur, ale možná je jich více. Vzhledem k tomu, že úřady toto nařízení nijak nekomentují, není jasné, zda se jedná pouze o všechna vládní zařízení, nebo se to týká i obcí a úřadů.
Zákaz se vztahuje pouze na automobily Tesla
Automobily Tesla rozhodně nejsou jedinými automobily, které v sobě mají namontované kamery. Kamery jsou dnes již součástí opravdu velkého množství automobilů, dokonce se dají považovat téměř za běžný standard, který čedičům umožňuje snadněji a lépe zaparkovat. Zákaz, který Čína vydala, se ovšem vztahuje jen na automobily Tesla, jiných se to netýká. Není znám, proč se zákaz týká pouze těchto vozidel. Vzhledem k tomu, že automobilům Tesla byl udělen zákaz vjezdu i do některých vojenských zařízení v Číně, se nejedná o žádnou novinku, ale pouze o rozšíření zákazu na vládní budovy a další vládní zařízení, kam ostatní automobily s vbudovanými kamerami můžou bez sebemenšího omezení.