Vybití ovladače během hry lze snadno předejít. DualSense pro PlayStation 5 nabízí několik možností

Vybití ovladače během hry lze snadno předejít. DualSense pro PlayStation 5 nabízí několik možností

Herní svět se posunul opět o krůček dále. Před dvěma lety vyšly nejnovější herní konzole PlayStation od Sony a Xbox od Microsoftu. Kromě vylepšeného herního zážitku v podobě rychlejšího načítání a lepší grafiky poznáte rozdíl i v příslušenství. Zůstaneme u PlayStationu. Oproti předchozímu ovladači DualShock 4, který se využíval k ovládání PlayStationu 4, nám nemohla ujít vylepšená výdrž baterie u DualSense pro Playstation 5. Pořád to ale neznamená, že by nemohlo dojít k úplnému vybití ovladače během hraní hry. Pojďme se tedy podívat, jak můžeme prodloužit životnost baterie a zabránit tak nechtěnému vybití uprostřed hry.

Mohlo by vás zajímat:  Mobilní telefon před pádem ochrání jednoduchá prevence

Jako první krok se určitě vyplatí nastavit časovač vypnutí ovladače během nečinnosti. Stačí najet do Nastavení -> Systém -> Úspora energie. Zde máte možnost nastavení času do vypnutí ovladače, a to:

  • 10 minut,
  • 30 minut,
  • 60 minut,
  • vypnuto.

Není dobrý nápad nechat zbytečně dlouho ovladač zapnutý, pokud jej nevyužíváme. Ve výsledku to má negativní dopad na výdrž baterie. Za zmínku stojí také možnost uvést PlayStation do režimu spánku místo toho, abyste jej měli zapnutý, aniž byste ho používali.

Mohlo by vás zajímat:  Připravte nový fotoaparát na všechny výzvy. V terénu vás nic nepřekvapí
Zdroj obrázku: Freepik

Manuální vypnutí

Pokud víte, že nějakou dobu nebudete používat ovladač, tak se vyplatí ho ručně vypnout místo čekání na automatické vypnutí. Tohle nastavení se vyplatí zejména tehdy, pokud se díváte na nějaký seriál či titul na Netflixu, HBO Go, YouTube nebo další streamovací platformy či dlouhé scény ve hrách.

Pro manuální vypnutí stačí stisknout logo PlayStationu na ovladači a najet na ikonku herního ovladače. Zde uvidíte i úroveň nabití baterie, ale vyberte možnost Vypnout. Můžete také využít možnost úplného vypnutí ovladače bez najíždění do menu prostřednictvím podržení loga PlayStationu po dobu 10 vteřin. Pro opětovné zapnutí ovladače stačí stisknout toto logo.

Mohlo by vás zajímat:  LED světlo u iPhonu upozorní na příchozí hovor nebo SMS

Omezte funkce, které nepotřebujete

Dualsense nabízí mnoho funkcí, které spotřebovávají životnost baterie. Chcete-li tyto funkce vypnout, stačí najet do Nastavení -> Příslušenství -> Ovladače. Můžete si snížit jas, vibrace, stejně tak i snížit hlasitost reproduktoru z ovladače.

Můžete přemýšlet i o koupi delšího USB-C kabelu, abyste zamezili neustálému přibližování k herní konzoli.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/save-battery-life-ps5-dualsense-controller/