Před prodejem počítače se vyplatí postupovat podle několika kroků. Prodej pak proběhne hladce

Prodej počítače není snadnou záležitostí. Než se budete chystat jej prodat, tak se ujistěte, že jste si zálohovali a úspěšně přenesli svá data, která poté ze zařízení vymažete. Takže byste měli postupovat následovně:

  • záloha dat,
  • restart zařízení do továrního nastavení,
  • kontrola součástek, zda potřebují vyměnit,
  • vyčištění zařízení.

Jakmile máte hotovou zálohu, restart a kontrolu, je důležité, abyste své zařízení očistili a vrátili mu zašlý lesk. Znáte to, design hraje velkou roli, pokud někdo uvidí, že máte špinavé zařízení, může to zkazit dojem a odehnat tak potencionálního kupce.

Mohlo by vás zajímat:  Pořídit snímek obrazovky v Samsung Galaxy je možné třemi jednoduchými způsoby

Proveďte zálohu

Ještě předtím, než vymažete svá data z notebooku, je potřeba provést jejich zálohu. K tomu budete potřebovat USB, externí HDD nebo cloud. Postupujte následovně. Pravým tlačítkem na myši klikněte na ikonu Start a zvolte Nastavení. V nastavení pokračujte dále na Aktualizace a zabezpečení. Zvolte Zálohovat a v této části zvolte Zálohovat pomocí historie souborů a klikněte na Přidat jednotku. Vyberte externí disk, kam chcete data zálohovat. A postupujte podle pokynů.

Celý proces trvá podle toho, kolik dat hodláte zálohovat. Když slyšíte zvuk externího disku, znamená to, že se stále přenáší data.

Mohlo by vás zajímat:  Zobrazit starší verzi webu z mezipaměti umožní několik programů i rozšíření v prohlížeči
Zdroj obrázku: Freepik

Obnovení továrního nastavení

Obnovení továrního nastavení navrátí počítač do původního stavu a počítáme s tím, že asi nechcete, aby vaše data získal někdo další, takže zvolíte možnost, že nechcete zachovat svá data. Budete postupovat stejným způsobem, jako při záloze, akorát rozdíl je v tom, že zvolíte Obnovení. Tento proces zabere také nějaký čas, ale určitě ne tolik jako při vytváření zálohy větších souborů.

Zkontrolujte notebook nebo PC

Dalším důležitým bodem je kontrola jednotlivých součástí. Nechcete přeci čelit tomu, že vás někdo nařkne z toho, že jste podvodníci. Během čištění zařízení můžete sledovat, zda některá část počítače není fyzicky poškozená, pokud ano, vyměňte ji nebo na to upozorněte v popisu. Součástka nemusí být fyzicky poškozená, ale může i hůře pracovat, jako například zpomalení počítače atd. V takovém případě se vyplatí aktualizovat všechny ovladače a sledovat, zda proběhla změna, nebo ne. Jestli ne, může být problém třeba v některých komponentech, které se vyplatí vyměnit.

Zdroj: https://www.hotspotshield.com/blog/security-steps-before-selling-computer/