Jak co nejlépe používat mobilní telefon na dovolené

Jak co nejlépe používat mobilní telefon na dovolené

Mobilní telefon dokáže usnadnit celou řadu problémů a nabízí elegantní řešení pro běžný život. Skvěle se může hodit také na dovolené. Aby však správně posloužil a nepřinesl zbytečná rizika navíc, musíte vědět, jak s ním správně zacházet. S tím vám naštěstí pomůže následující článek.

Pozor na sdílené sítě

Když vyrazíte na dovolenou, chcete se jistě na mnoha místech připojovat na internet. Na tom by nebylo nic divného, ale problém nastává ve chvíli, kdy se připojíte k určité sdílené síti. Ta totiž může nabídnout vaše cenná data případným hackerům, kteří zde jsou také připojení. Pokud jste někde na takové sdílené síti, snažte se nenavštěvovat žádné důležité stránky a nezadávat do mobilu citlivé informace.

Mohlo by vás zajímat:  Vyskakovací okna o souborech cookies v prohlížeči jde jednoduše zakázat. Ne vždy se to však vyplatí

Vyhýbejte se podezřelým odkazům a aplikacím

Opatrnost z pohledu odkazů a aplikací platí i v domácím prostředí. V zahraničí je však tento problém komplikovanější, protože kvůli jazykové bariéře nemusíte mít dokonalý přehled o tom, o jakou aplikaci vlastně jde. Snadno se tak může stát, že podlehnete lákavému sdělení v reklamě, nebo budete dotlačeni ke stažení aplikace či kliknutí na odkaz, který přijde například jménem ubytovací služby. Buďte proto maximálně opatrní a mějte i ve svém mobilním telefonu program pro detekci případných virů a podobných ohrožení.

Mohlo by vás zajímat:  Mrazivé teploty a stěhování jsou pro spotřebiče smrtelná kombinace. Dopřejte jim čas a pozor na vodu

Zálohujte si své data ještě před dovolenou

Na dovolené nikdy nevíte, co všechno se zde může stát. Z toho důvodu je důležité sjednat si cestovní pojištění a také si zálohovat všechny data v mobilním telefonu. Vyhnete se tak situaci, že přijdete o všechny kontakty či fotografie ve chvíli, kdy vám mobil odcizí nebo ho někde ztratíte. Pravidelné zálohování dat je navíc dobré provádět i ve chvílích, kdy nejedete na dovolenou. Nikdy totiž nevíte, co se vám může stát a mít dostatečně dobře zálohová data je předpokladem pro jejich úspěšné obnovení.