Auto na vodní pohon je senzace, která stále čeká na svou příležitost. Konspirační teorie mají jasno

Auto na vodní pohon je senzace, která stále čeká na svou příležitost. Konspirační teorie mají jasno

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč dosud nebyl vytvořen vůz, který by jezdil na vodní pohon? Automobil poháněný vodou je naprosto fascinující představa. Něco tak čistého, co neznečišťuje okolí, a nemá tak negativní dopad na životní prostředí, se zdá jako geniální nápad. Koncept auta na vodní pohon je středem pozornosti už několik desítek let. Zatímco někteří tvrdí, že už takovou inovaci vytvořili, většina vědců tvrdí opak.

Mnoho lidí věří konspiračním teoriím a hlavně takovým, které by prospívaly naší Zemi. I když někteří tvrdí, že sestrojili takové auto, dosud neexistuje sériově vyráběný vůz na tento pohon. Mnoha lidem se tento koncept líbí, protože znamená pravý opak oproti dnešním palivům, a koneckonců voda je obnovitelný zdroj.

Trocha vědy ohledně automobilu poháněného vodou

Auto na vodní pohon se tlačí dopředu ve formě vodíku. Podle Science Alert byly vyrobeny prototypy zařízení ke sběru vody ze vzduchu ve formě vodíkového paliva. Pro pohon vozidla jsou plyny vodíku a kyslíku odděleny od molekul vody elektrolýzou. Při spalování plynného vodíku se vytváří vodní pára, což má za následek čistější proces spalování, a to díky vodnímu palivovému článku.

Mohlo by vás zajímat:  Automatická převodovka přináší výhody nejen při popojíždění v kolonách
Zdroj obrázku: Freepik

Úkolem vodního palivového článku je přijímat malé množství elektricky nabité vody a rozdělovat ji na základní prvky H a O. Vodík by pak byl čistě spálen, jak tvrdil Američan Stanley Meyer, ale vědci s jeho teorií nesouhlasí, protože je to matematicky nemožné.

Konspirační teorie, nebo ne?

Konspirátoři se domnívají, že velké ropné společnosti a americká vláda záměrně skrývají pravdu o automobilech poháněných vodou kvůli potencionálním ztrátám zisku. Článek publikovaný v Gaia cituje hned několik konspiračních teorií o potlačení této technologie. Jedním z nich je článek ohledně otrávení Stanleyho Meyera, považovaného za vynálezce automobilu na vodní pohon, kvůli možným ztrátám zisku.

Meyer si našel srdce mnoha fanoušků a po jeho smrti vypršely lhůty na jeho patenty, ale žádná automobilka se zatím nepustila do replikace či zdokonalení jeho vynálezu. Co myslíte, mají konspirátoři pravdu, nebo ne?

Zdroj: https://www.makeuseof.com/why-no-water-powered-cars/