Výběr nových sluchátek usnadní několik parametrů

Nákup prvních sluchátek je vždy oříškem. Internet nabízí nespočet sluchátek, ale jaká budou pro vás těmi nejvhodnějšími? To je otázka, na kterou se vám pokusíme najít odpověď, nebo ji alespoň přiblížit.

Ještě než začnete s vyhledáváním, určete si rozpočet, jaký jste schopni investovat do koupi nových sluchátek. Většinou se jedná o rozpočet mezi 1 000 až 10 000 Kč. Koupíte i levnější, ale většinou nevydrží dlouho a nejsou kvalitní. Pokud plánujete investovat do sluchátek pod 1 000 Kč, tak se určitě vyvarujte bezdrátových, ve srovnání s drátovými jsou totiž výrazně horší, co se týče kvality.

Mohlo by vás zajímat:  Jak by měla vypadat ideální postel pro dva?

Využití sluchátek

Dalším bodem koupě je samotné využití sluchátek, abyste mohli vybrat ta nejvíce vhodná pro sebe. Může se jednat například o tato využití:

  • fitness – bezdrátová,
  • gaming – kabelová přes hlavu,
  • student– lehká a pohodlná,
  • běžné využití – menší s malým úložným prostorem, ideálně bezdrátová.

Poslech hudby je osobní zkušenost, co někomu může vyhovovat, nemusí sedět vám. Existuje hned několik zvukových podpisů. Každý podpis má své výhody a nevýhody. K dispozici jsou také sluchátka s potlačením okolního hluku. Pamatujte také na to, že každá značka ladí svá sluchátka jinak.

Mohlo by vás zajímat:  YouTube: Od skromného původu až po popularitu
Zdroj obrázku: Freepik

Sluchátka s mikrofonem

Chcete sluchátka pro poslech nebo i komunikaci? Bezdrátová sluchátka mají zabudovaný mikrofon, ale drátová nemusí, proto při koupi drátových zjistěte, zda jsou vybavena mikrofonem, abyste předešli překvapení.

Výdrž sluchátek

Posledním faktorem je samotná výdrž sluchátek. Pokud chcete využívat dlouhodobě služeb sluchátek, pravděpodobně byste se měli vyhnout bezdrátovým sluchátkám, která jsou omezena životnosti li-ion baterie, která bude časem nevyhnutelně degradovat a její životnost bude horší a horší. Kvalitní drátová sluchátka by vám s dobrou péčí a údržbou měla vydržet dlouhou dobu.

Mohlo by vás zajímat:  Skrytý trik usnadní používání Apple Maps. Tahle novinka potěší všechny uživatele

Když si rozeberete své preference na základě tohoto textu, jaká sluchátka chcete, tak se váš výběr jistě zúží.

zdroj: https://splice.com/blog/how-to-choose-headphones/