Dobrý sluha, ale zlý pán: tři důvody, proč nebrat telefon do postele

Dobrý sluha, ale zlý pán: tři důvody, proč nebrat telefon do postele

Podle výzkumu si s sebou do postele vezme svůj telefon 44 procent lidí. Dle všeho je to z důvodu, aby o nic nepřišli. Nechtějí mít zameškané hovory nebo zprávy. Ale spaní s telefonem není pro zdraví zrovna to nejlepší. V dnešním článku se podíváme proč. Zde jsou tři důvody, proč by váš telefon neměl spát s vámi v posteli:

Prvním důvodem je nebezpečí požáru

Ano, jedná se o opravdu málo pravděpodobnou věc, ale stává se to. Nedávno jsme se mohli dočíst o chlapci z Texasu, který si uložil před spaním svůj telefon pod polštář a probudil se se spáleninami. Problém byl v tom, že jeho mobilní telefon se částečně roztavil a propálil mu matraci i prostěradlo. Podle všeho měl ale ve svém telefonu neoriginální baterii, která to nevydržela. Pokud už tedy musíte s telefonem spát, dbejte na to, aby měl přístup ke vzduchu a rozhodně jej nedávejte pod polštář.

Mohlo by vás zajímat:  Tři nejlepší aplikace o počasí pro telefony iPhone
Zdroj obrázku: Freepik

Druhým důvodem je, že se zbytečně udržujete vzhůru

Všechna zařízení s LED obrazovkami vyzařují modré světlo a mobilní telefony nejsou výjimkou. Spousta výzkumů dokazuje, že modré světlo redukuje hormon zvaný melatonin a tím si narušujeme spánek. Modré světlo je podobné tomu slunečnímu, a proto když se dlouho do tohoto světla koukáme, přestáváme být unavení. Pak se rozhodneme, že chceme jít spát, ale prostě to nepůjde.

Posledním důvodem je potencionální zdravotní riziko

Dlouhou dobu se řešilo, že mobilní telefony způsobují rakovinu, ale žádný z výzkumů to nepotvrdil. Nejsou tedy potvrzené žádné jasné vazby s jakýmkoliv onemocněním, ale i přesto Světová zdravotnická organizace varovala, že užívání mobilů může být pro člověka karcinogenní, obzvláště pro děti, které jsou náchylnější k radiaci. Tak či tak, pokud si chcete být opravdu jistí, pak mějte telefon vždy co nejdále od sebe, když jej zrovna nepotřebujete používat.

Zdroj: https://www.verywellhealth.com/reasons-why-you-should-not-sleep-with-your-cell-phone-4140997