Se závislostí na sociálních sítích můžeme bojovat detoxem i časovým plánem

Sociální sítě se staly nedílnou součástí našeho života. Prakticky každý z nás na nich tráví čas každý den. A někteří z nás si na nich vybudovali závislost. Netýká se to bohužel jen dospělých, ale také dětí od útlého věku. Vyzkoušet můžete jednu z následujících metod, které vám od závislosti pomohou. Na každého funguje něco jiného, a proto u vás možná nebude fungovat hned ta první.

Detox na 30 dní

Kompletně se odstřihněte od sociálních sítí na celý měsíc. Vymažte si je ze svého telefonu a zablokujte na počítači. Prvních pár dnů bude možná náročnějších, ale během nějaké doby zjistíte, že je k životu vůbec nepotřebujete. Je to trochu tvrdá metoda, ale jestli se svou závislostí chcete něco udělat rychle, měli byste to zkusit. Uvidíte, jak se na sociální sítě budete dívat po tomto detoxu.

Mohlo by vás zajímat:  Vyvarujte se poškození telefonu správným zacházením

Denní omezení času

Do svého smartphonu i počítače si můžete nainstalovat blokovací aplikace, které vám znemožní přístup do určitých aplikací nebo na webové stránky. Jestli chcete odstranit sociální sítě ze svého pracovního života, můžete si je zablokovat na dobu, kdy jste v práci. Stejně tak můžete omezit sociální sítě na celý den a nechat si tam jen dobu, po kterou je používat můžete.

Zdroj obrázku: Freepik

Šťastná hodinka

S předchozí metodou souvisí také tento tip. Nastavte si budík na určitý čas a potom zapněte časovač na hodinu. Můžete si např. určit hodinu na konci svého pracovního dne, abyste se trochu uvolnili na sociálních sítích. Záleží pouze na vás, ale tímto způsobem omezíte konzumování sociálních sítí na pouhou hodinu denně. Jestli si nevěříte, můžete si zbytek dne zablokovat jako u předchozího tipu.

Mohlo by vás zajímat:  Americký startup NDB vyvinul baterii s životností 28 000 let. Ostatní typy nechává daleko za sebou

24 hodin bez připojení

Malé detoxy si můžete dávat každý víkend. Nemusí to být celý víkend, ale pouze sobota. Nastavte si zablokování od páteční půlnoci do sobotní půlnoci a užijte si alespoň jeden den v týdnu kompletně bez sítě. Dokonce můžete zajít tak daleko, že necháte telefon doma a půjdete ven na procházku, výlet nebo túru. Jakmile se naučíte vyjít ze dveří domu bez telefonu, budete se cítit mnohem lépe.

Zdroj: https://www.healthshots.com/how-to/5-simple-yet-effective-tips-to-beat-social-media-addiction/