Okolo 5G sítě se rozšířilo mnoho mýtů. Není nebezpečná pro zdraví ani planetu

Před pár lety se poprvé spustila 5G síť. Toto připojení nabízí mnoho výhod v podobě rychlosti přenosu či stahování dat. Určitě vám nemohlo uniknout, že panují různé názory na toto připojení. Údajně by mělo mít toto připojení neblahý vliv na naše zdraví. Jsou tato a další tvrzení pravdivá, nebo se jedná o mýty? Zaměřili jsme se na nejčastější otázky ohledně 5G sítě a známe odpovědi.

Zdravotní riziko i spojení s covidem-19

Zdravotnické úřady v několika evropských zemích společně s Evropskou komisí a národní veřejnou agenturou dospěly k tomu, že nové frekvence 5G nepředstavují zdravotní riziko. Není čeho se obávat, jelikož samotná instalace antény musí splňovat velmi přísné normy, aby nebyla překročena maximální prahová hodnota expozice (61 V/m pro frekvenci okolo 2 GHz a 36 V/m pro frekvenci 5G v pásmu 700 MHz) a aby nedošlo k žádnému zdravotnímu riziku z rádiových vln.

Mohlo by vás zajímat:  Meta Verified poskytne placené ověření účtu na Facebooku a Instagramu. Služba prozatím není dostupná všude

Další spojitost s nemocí, respektive s covidem-19, můžeme označit za konspirační teorii. Tato teorie tvrdí, že za šíření může 5G síť. Koronavirus se nepřenáší pomocí rádiových vln, ale prostřednictvím kapénky z člověka na člověka. WHO dává rovněž vysvětlení, že se šíří nemoc i v zemích, kde není mobilní síť 5G.

Zdroj obrázku: Freepik

Větší spotřeba energie

5G se mylně považuje za technologii s uhlíkovou stopou. 5G antény spotřebovávají signál jenom v případě potřeby a jeho spotřeba je o polovinu nižší, než tomu bývalo u 4G sítě. Jakmile bude 5G rozšířená do chytrých měst a IoT, urychlí se přechod na energii a zlepšení správy zdrojů.

Mohlo by vás zajímat:  Bezdrátové nabíjení je pohodlné, ne vždy je ale dostatečně efektivní a rychlé

Spotřeba dat se každým rokem zvyšuje o necelých 50 %. Nasazení nové sítě s vyšším výkonem a rychlejším připojením umožní více šetřit energii. Díky rychlejšímu připojení a přesunu dat tak budou veškeré procesy vyžadující internetové připojení rychlejší. Díky nové technologii můžeme podle předpokladů těžit z nových způsobů v oblasti učení, práce atd.

Zdroj: https://www.digitaltrends.com/mobile/5g-myths-debunked/