Při výběru powerbanky je třeba koukat na několik parametrů. V opačném případě hrozí poškození zařízení

Při výběru powerbanky je třeba koukat na několik parametrů. V opačném případě hrozí poškození zařízení

Můžete mít sebelepší telefon, ale bez nabité baterie je vám prakticky k ničemu. K tomuto účelu byly vynalezeny powerbanky, díky kterým si můžeme naše chytré telefony nabít prakticky kdekoliv. Jak ale vybrat tu, která nám bude nejvíce vyhovovat? Na trhu je jich obrovská spousta, a proto jsme se dnes na tento problém podívali za vás.

Vybíráme tu nejlepší powerbanku pro vás

Vybrat tu správnou není dvakrát lehký úkol, a proto se podíváme na několik tipů, které by nám měly výběr už v tak přehlceném trhu tímto zbožím značně ulehčit.

Zdroj obrázku: Freepik
  1. Zjistěte si velikost baterie a konektor pro nabíjení ve svém telefonu – velikost baterie je důležitá informace. Jelikož powerbanka, kterou se chystáte koupit, by měla mít minimálně stejnou velikost, jako je kapacita vaší baterie, abyste mohli telefon nabít doplna alespoň jednou. Pokud se váš telefon vybíjí moc rychle, pak sáhněte po takové, která má největší kapacitu, jakou si můžete dovolit.
  2. Zkontrolujte, aby výchozí napětí u powerbanky bylo stejné nebo vyšší, než je u telefonu. Jinak by se mohlo stát, že by do vašeho telefonu docházelo méně energie, než je potřeba, a takhle byste ho nenabili nikdy.
  3. Myslete také na to, kolik zařízení obvykle potřebujete dobíjet. Podle toho je vhodné vybrat takovou powerbanku, která má dostatečný počet portů. Tím můžete nabíjet více zařízení najednou a ušetříte tak drahocenný čas.
  4. Také je dobré vzpomenout si na bezpečnost. V tomto případě je dobré koupit takovou powerbanku, která disponuje funkcí, která okamžitě přestane v případě zkratu nabíjet, a neohrozí tak vaše zařízení.
  5. Poslední a zdaleka nejdůležitější rada: nikdy se nesnažte ušetřit na úkor kvality. Dívejte se vždy po značkových kusech a rozhodně nekupujte podezřele levné čínské výrobky. To, že byste ušetřili při nákupu, by se vám mohlo v budoucnu pěkně prodražit. Nemluvě o bezpečnosti takových výrobků celkově.
Zdroj: https://www.choice.com.au/electronics-and-technology/phones/mobile-phones/buying-guides/power-banks
Mohlo by vás zajímat:  Nejpoužívanější hesla jsou k smíchu. Jejich uhádnutí trvá vteřinu, nejsou žádnou překážkou