Starý notebook nabízí ještě spoustu skvělých využití. Vyhození je až poslední možnost

Stejně jako s mobilními chytrými telefony tak i zde je škoda vyhazovat starší notebook, když si pořídíte nový. Nabízí se hned několik možností, jak využít toto zařízení pro soukromé účely. Můžete ho propojit s televizí a promítat tak různé filmy, seriály, streamy, hudbu, fotky apod. Další využití čekají za rohem, hodí se také k uložení dat, když už se kapacita na druhém zařízení tenčí, uvolněním místa zrychlíte proces nového zařízení. Můžete notebook také darovat nebo prodat, ale měli byste si zálohovat veškerá data a následně zařízení obnovit do továrního nastavení. Jak toho dosáhnout?

Mohlo by vás zajímat:  Platby NFC jsou šifrované, bát se o jejich bezpečnost nemusíme

Obnovení továrního nastavení

Nyní, když už jste zálohovali veškerá data, je na čase vyčistit počítač. Jedná se o mnohem jednodušší proces než vše vyhodit do koše nebo ručně mazat soubory cookies v prohlížeči, které ukládají údaje a informace například o kreditní kartě. Každý operační systém má svůj postup, jak obnovit počítač do výchozího nastavení.

Zdroj obrázku: Freepik

Recyklace

Recyklace je vhodnou volbou, jestliže vlastníte notebook starší než pět let. Pokud jste se o něj starali takovým způsobem, že zvládá běžné funkce a normální práci, pak není důvod, v opačném případě zvolte recyklaci. Vyhozením elektrického odpadu do směsného totiž výrazně zvyšujete riziko různých nemocí nebo postihu.

Mohlo by vás zajímat:  Okolo Instagramu koluje mnoho mýtů. Nenechte se zmást a užijte si vše, co nabízí

Darujte svůj notebook

Pokud máte notebook, který zvládá běžné funkce a je nadále použitelný na dobré úrovni, zkuste ho prodat nebo darovat. Můžete jej předat nějakému členu rodiny nebo také příteli či někam do spolku. Nejenže potěšíte obdarovaného člověka či organizaci, ale také vám nebude doma zbytečně ležet pod nánosem prachu. Důležité je také napsat, že některé organizace opravují notebooky, aby mohly být dodány v perfektním stavu.

Jak můžete vidět, jsou možnosti, které stojí za to využít. Určitě existuje ještě několik nápadů, záleží čistě na vás, není také od věci rozebrat notebook na součástky a využít třeba služeb HDD jako externí úložiště a další součásti využít individuálně, vše je zkrátka na vás.

Zdroj: https://www.slashgear.com/870209/12-best-uses-for-old-laptops/