Investice do levnějšího chytrého telefonu se většině uživatelů vyplatí

Pořízení chytrého telefonu je pro někoho jednoduchá volba, zatímco pro druhé těžké rozhodnutí. Ne každý si může dovolit nejlepší kousky na trhu, ani kolikrát střední třídu. Z tohoto důvodu jsou nuceni tito uživatelé nuceni sáhnout po cenově dostupnějších modelech. Dobrou zprávou je, že některá levná zařízení jsou naprosto výkonnostně dostačující, takže po nich mohou sáhnout i ti, co si mohou dovolit dražší modely, ale nejsou zároveň nároční na používání telefonu. Proč se vyplatí investovat do levnějších kousků?

Ušetříte peníze

Nejviditelnějším benefitem je úspora financí. Uspořené finance můžete investovat do příslušenství, jako je ochranný kryt, tvrzené sklo nebo powerbanka. Peníze využijete také na něco jiného. stále se však situace nezlepšila a inflace nás nadále drtí. Velmi zajímavým poznatkem je, že není obrovský rozdíl mezi telefonem za 4 000 korun a za 8 000 korun. Takto můžeme pokračovat dále. Pouze jenom prémiové telefony nabízí trošku jiný odskok oproti lepším telefonům, ačkoliv i tam narazíte na některé telefony střední třídy, které v některých parametrech překonají prémiové.

Mohlo by vás zajímat:  Konec kabelů a přehřívání telefonu. Bezdrátová nabíječka má ale i nevýhody, o kterých se nemluví
Zdroj obrázku: Freepik

Pozoruhodné vlastnosti

První myšlenka zní, že dražší modely musí být logicky daleko výkonnější a lepší než levnější. Opak je ale v některých případech pravdou. Jako prvním důležitým poznatkem je, že levnější telefony mají větší výdrž baterie. Děje se tak z důvodu, že nemají natolik výkonné funkce, aby spotřebovávaly velké množství baterie. Další pozoruhodnou vlastností je vyšší odolnost. Může za to jejich provedení, kde sice po designové stránce nevypadají úplně špičkově, ale zato jsou odolnější.

Mohlo by vás zajímat:  Modely iPhone, které nabízí možnost dvou SIM karet zároveň

Nevýhody

Mezi nevýhody patří zpravidla menší kapacita úložiště. Ani ty nejlepší levné telefony se nevyrovnají špičkovým telefonům, kde kapacita úložiště dosahuje obrovských čísel. Dalším kamenem úrazu je výkon. Pokud patříte mezi náročné uživatele, tak si nevychutnáte nejnovější hry s lehkostí. Potíže nastanou i v případě, že máte zaplněné úložiště, zpomalené ovládání není výjimkou. U levnějších modelů je také problém s aktualizacemi. Výrobci jim dodávají pouze po omezenou dobu aktualizace, jelikož nejvíce upřednostňují nejnovější modely. Tato skutečnost dělá vaše zařízení zranitelnější.

Zdroj: https://www.yugatech.com/mobile/5-reasons-why-you-should-get-a-budget-smartphone/