Tesla svolává přes 26 000 vozů kvůli chybě v softwaru. Kromě diskomfortu hrozily i fatální následky

Tesla svolává přes 26 000 vozů kvůli chybě v softwaru. Kromě diskomfortu hrozily i fatální následky

Stížnosti zákazníků vyústily ke stažení 26 681 amerických aut od firmy Tesla. Zákazníci si stěžovali na nízký výkon topení v chladných podmínkách a problém s odmrazováním čelního skla.

Americký regulační úřad dostal od Tesly jasné vyjádření, že o chybě ví a je možné, že některé z těchto vozů mají vadný ventil. Ten se v tepelném čerpadle neúmyslně otevře a zachytí chladivo. Tím pádem nejde tam, kam má, a vzniká problém. Dále Tesla oznámila, že problém již vyřešila a bude v co nejkratší době opraven za pomoci bezplatné aktualizace softwaru. Tato chyba s topením se týká modelů:

  • Tesla Model 3,
  • Tesla Model S,
  • Tesla Model X z let 2020–2022,
  • Tesla Model Y z let 2021–2022.
Mohlo by vás zajímat:  Tříválcové motory dokážou nabídnout dobrý výkon

Chyba s topením může být dost nebezpečná

Na chybu s topným výkonem upozornili samotní uživatelé, kteří se ve velkém odvolávali na společnost Tesla. Tento problém s topením mohl uživatele kromě toho, že by jim byla uvnitř jejich vozu zima, i dost nebezpečně ohrozit. Jelikož bylo možné, že kvůli špatnému vyhřívání čelního skla by se mohla razantně zhoršit viditelnost, což není zrovna bezpečné. Tesla tedy své uživatele vyslyšela a auta svolává, nicméně dodává informaci, že si není vědoma žádných zranění nebo nehod kvůli tomuto problému.

Mohlo by vás zajímat:  Rozmrazení auta nemusí trvat příliš dlouho. Je postup, se kterým námraza zmizí rychleji
Zdroj obrázku: Freepik

Téměř 10 svolávacích akcí za poslední dva roky

Tesla je pod drobnohledem americký regulátorů a toto není první svolávací akce za poslední dobu. Dokonce jich byla již téměř desítka, z nichž se většina týkala chyby v softwaru. Poslední známý problém byl s dotykovými obrazovkami a bylo svoláno přes 135 000 vozidel. Ovšem největší problémy mají s jejich autopilotem a herními funkcemi v autech. Kvůli dvěma posledním bodům dokonce čelí vládnímu vyšetřování.

U firem, jako je zmíněná Tesla, se už tak nějak musí s chybami počítat. Mají toho na starost opravdu hodně a ke svým problémům se staví čelem. Naprostá většina chyb je v co nejkratším čase opravena.

Zdroj: https://www.cityam.com/tesla-recalls-26000-cars-software-error-braces-harassment-lawsuit/