Plovoucí hračka za miliardy splní nejvyšší nároky na luxus. Umožní zahrát si tenis uprostřed moře

Plovoucí hračka za miliardy splní nejvyšší nároky na luxus. Umožní zahrát si tenis uprostřed moře

Její jméno je Super Servant 3 a je první superjachtou tohoto typu na světě. Může převézt desítky tun nákladu, vrtulníky, letadla či auta. Na palubě byste našli venkovní bazén, kino a tenisový kurt! Nicméně exkluzivní luxus není zadarmo a nový majitel si musí připravit majlant.

Inspiraci čerpala z unikátní japonské lodi

Super Servant byl vyroben v turecké loděnici Karmarine a práce na něm trvaly 3 roky. Byl navržen designérem jachet Timurem Bozcou, který jachtu designoval na základě unikátní japonské nákladní lodi z roku 1982. Loď byla unikátní v tom, že měla schopnost se částečně ponořit zaplavením zadržovacích nádrží. Vidět byla pouze její příď s nástavbou a loď tak působila hrozivým dojmem, že se potápí. Timur Bozca ihned pochopil, že se jedná o velkou příležitost pro vytvoření jedinečné jachty pro miliardáře.

Mohlo by vás zajímat:  Telefon OnePlus 10 Pro propadl v zátěžovém testu. Neodolal ohnutí a rozlomil se
Zdroj obrázku: Freepik

Bazén, zahrada nebo tenisový kurt

Na palubě najdete luxusní apartmá s 360stupňovým panoramatickým výhledem a kajuty pro dalších 20 přátel. Plavidlo tedy připomíná plovoucí hotel a nechybí ani kino, venkovní bazén a vířivka. K dispozici je navíc botanická zahrada a čtyři akvária pro relaxaci po náročném tenisovém zápase. Ano, na palubě se nachází i velký tenisový kurt.

Jachta je vybavena jeřábem, který je schopný zvednou desítky tun nákladu a pro dobíjení baterií má vlastní vertikální větrnou elektrárnu. I přes to všechno si loď zachovala schopnost se částečně ponořit.

Mohlo by vás zajímat:  Zablokovat neznámá čísla je v Androidu snadné. Přinášíme návod pro telefony od Googlu, Xiaomi a Samsungu

A cena?

Turecký výrobce bohužel nesdělil přesnou částku, na kolik tahle loďka přijde. Ze zveřejněných informací je ale možné usuzovat, že nepůjde o levnou záležitost a jedná se o hračku pro nejbohatší. Myslíte, že bude někdo ochotný utratit jmění za možnost hrát tenis uprostřed moří?

Zdroj: https://yachtharbour.com/news/146m-ok-launched-by-karmarine-shipyard-5270?src=_pos_1