Plovoucí hračka za miliardy splní nejvyšší nároky na luxus. Umožní zahrát si tenis uprostřed moře

Její jméno je Super Servant 3 a je první superjachtou tohoto typu na světě. Může převézt desítky tun nákladu, vrtulníky, letadla či auta. Na palubě byste našli venkovní bazén, kino a tenisový kurt! Nicméně exkluzivní luxus není zadarmo a nový majitel si musí připravit majlant.

Inspiraci čerpala z unikátní japonské lodi

Super Servant byl vyroben v turecké loděnici Karmarine a práce na něm trvaly 3 roky. Byl navržen designérem jachet Timurem Bozcou, který jachtu designoval na základě unikátní japonské nákladní lodi z roku 1982. Loď byla unikátní v tom, že měla schopnost se částečně ponořit zaplavením zadržovacích nádrží. Vidět byla pouze její příď s nástavbou a loď tak působila hrozivým dojmem, že se potápí. Timur Bozca ihned pochopil, že se jedná o velkou příležitost pro vytvoření jedinečné jachty pro miliardáře.

Zdroj obrázku: Freepik

Bazén, zahrada nebo tenisový kurt

Na palubě najdete luxusní apartmá s 360stupňovým panoramatickým výhledem a kajuty pro dalších 20 přátel. Plavidlo tedy připomíná plovoucí hotel a nechybí ani kino, venkovní bazén a vířivka. K dispozici je navíc botanická zahrada a čtyři akvária pro relaxaci po náročném tenisovém zápase. Ano, na palubě se nachází i velký tenisový kurt.

Jachta je vybavena jeřábem, který je schopný zvednou desítky tun nákladu a pro dobíjení baterií má vlastní vertikální větrnou elektrárnu. I přes to všechno si loď zachovala schopnost se částečně ponořit.

A cena?

Turecký výrobce bohužel nesdělil přesnou částku, na kolik tahle loďka přijde. Ze zveřejněných informací je ale možné usuzovat, že nepůjde o levnou záležitost a jedná se o hračku pro nejbohatší. Myslíte, že bude někdo ochotný utratit jmění za možnost hrát tenis uprostřed moří?

Zdroj: https://yachtharbour.com/news/146m-ok-launched-by-karmarine-shipyard-5270?src=_pos_1