V době drahých energií se hodí jakákoli pomoc. Chytrá zařízení pomohou ušetřit na teple i elektřině

V době drahých energií se hodí jakákoli pomoc. Chytrá zařízení pomohou ušetřit na teple i elektřině

Ceny energií letí poslední dobou strmě nahoru, a pokud je tedy možnost nějak ušetřit, proč ne. My jsme se za vás podívali na několik zařízení, která vám pomohou zjistit, kudy vám v domě utíkají peníze a jak díky těmto poznatkům co nejvíce ušetřit.

Detektor úniku tepla

Pomocí této mašinky si můžete doma zjistit, kde se nacházejí netěsnosti, kterými uniká teplo pryč. Funguje na jednoduchém principu. Nejprve si načte okolní teplotu a podle té pak ve svém okolí dokáže najít místa, kde teplo uniká. Pokud tato místa lépe zaizolujete, můžete ušetřit nemalý obnos peněz. Navíc tato mašinka stojí něco málo okolo 35 dolarů.

Mohlo by vás zajímat:  V Instabulu najdete větrné turbíny. Jedná se o ekologické technologie

Chytré termostaty

Dnes už jsou tyto mašinky tak chytré, že díky senzorům ví, kdy jsme a kdy nejsme doma. Tyto senzory lze rozmístit po domě a díky tomu, že bude mít termostat přehled, můžete pořádně ušetřit. Podle všech dostupných recenzí a zkušeností uživatelů můžete třeba s modelem Ecobee 5 ušetřit až 23 procent energie, což rozhodně není málo. Ovšem cena za jeden takový termostat a chytrý senzor se pohybuje okolo dvou set dolarů.

Zdroj obrázku: Freepik

Chytré zásuvky

Dnes už existuje spousta značek, které se věnují chytrým zásuvkám. Díky této technické vymoženosti se vám již nestane, že necháte omylem zapnuté spotřebiče v elektřině. Nyní můžete na dálku zkontrolovat, zda je zapojený spotřebič opravdu vypnutý, a pokud ne, pak není problém vše vypnout na dálku pomocí mobilní aplikace. Navíc tyto zásuvky nejsou ani moc drahé a jedna se pohybuje okolo pěti set korun.

Mohlo by vás zajímat:  Nedostatečnou výdrž notebooku mnozí zazlívají výrobci. Chyby ale dělají uživatelé s každým zapojením do zásuvky

Inteligentní vypínač světla

Zapomínáte zhasínat, když opouštíte místnost? Tento problém za vás může vyřešit inteligentní vypínač. Dodává se totiž se senzorem pohybu, a dokáže tak poznat, zda je místnost prázdná. V tom případě sám automaticky vypne světlo. Navíc tento vypínač můžete celou dobu ovládat i ručně pomocí aplikace ve svém mobilním telefonu.

Zdroj: https://www.rollingstone.com/product-recommendations/smart-home/best-energy-saving-tech-981759/