Oppo přináší super rychlé nabíjení telefonů, které zároveň prodlužuje baterii život

Oppo přináší super rychlé nabíjení telefonů, které zároveň prodlužuje baterii život

Na MCW 2022 byla oznámena společností Oppo nová technologie nabíjení. Představené rychlé nabíjení dosahuje až 150 W. Nabídne dokonce i funkci, která postupně dokáže omladit mobilní baterii.

V tiskové zprávě společnost Oppo uvedla, že přichází s novou technologií nabíjení. Toto opravdu bleskové nabíjení nám nabídne to, co dosud nikdo další, a navíc je doplněno funkcí Battery Health Engine, která díky upravenému čipu na baterii vylepšuje její zdraví, bezpečnost a hlavně výkon. Společnost uvádí, že díky této funkci si baterie zachová úctyhodných osmdesát procent své původní kapacity po 1 600 nabitích.

Mohlo by vás zajímat:  Ceny energií stoupají, nejistota visí ve vzduchu. Snížit spotřebu elektřiny přitom může každý

Vylepšení baterie pro obnovu jejích vlastností

Baterie disponuje vylepšeným složením elektrolytu, a proto mohou být elektrody na baterii průběžně opravovány během každého jednoho cyklu nabíjení a vybíjení. Díky tomu se baterie méně opotřebovává a její životnost je prodloužena několikanásobně na rozdíl od těch, které můžeme ve svých mobilních telefonech mít nyní. Jednoduše řečeno, tím, že baterii nabíjíte a vybíjíte, prodlužujete její život i přesto, že rychlost nabíjení dosahuje neuvěřitelných 150 W.

Zdroj obrázku: Freepik

Plné nabití do dvaceti minut a na polovinu za pět

Pro představu si uvedeme samozřejmě i příklad. Standardní baterie o velikosti 4500 mAh se díky této nové technologii a rychlosti nabíjení dokáže dostat na sto procent za opravdu krátkou dobu. Udává se mezi patnácti až dvaceti minutami. Pokud se spokojíme s polovinou, tak na padesát procent se dostane za neuvěřitelných pět minut. Díky tomu se nám už v budoucnu nestane, že bychom někam vyrazili s vybitým telefonem.

Mohlo by vás zajímat:  Nedostatečnou výdrž notebooku mnozí zazlívají výrobci. Chyby ale dělají uživatelé s každým zapojením do zásuvky

Jak můžeme vidět, technologie jde neustále kupředu, a pokud to tak půjde dál, budoucnost bude opravdu technologicky vydařená. S touto funkcí se poprvé můžeme setkat u dvou nových špičkových telefonů Oppo a OnePlus.

Zdroj: https://www.oppo.com/en/newsroom/press/oppo-mwc-2022-supervooc/