Oppo přináší super rychlé nabíjení telefonů, které zároveň prodlužuje baterii život

Na MCW 2022 byla oznámena společností Oppo nová technologie nabíjení. Představené rychlé nabíjení dosahuje až 150 W. Nabídne dokonce i funkci, která postupně dokáže omladit mobilní baterii.

V tiskové zprávě společnost Oppo uvedla, že přichází s novou technologií nabíjení. Toto opravdu bleskové nabíjení nám nabídne to, co dosud nikdo další, a navíc je doplněno funkcí Battery Health Engine, která díky upravenému čipu na baterii vylepšuje její zdraví, bezpečnost a hlavně výkon. Společnost uvádí, že díky této funkci si baterie zachová úctyhodných osmdesát procent své původní kapacity po 1 600 nabitích.

Vylepšení baterie pro obnovu jejích vlastností

Baterie disponuje vylepšeným složením elektrolytu, a proto mohou být elektrody na baterii průběžně opravovány během každého jednoho cyklu nabíjení a vybíjení. Díky tomu se baterie méně opotřebovává a její životnost je prodloužena několikanásobně na rozdíl od těch, které můžeme ve svých mobilních telefonech mít nyní. Jednoduše řečeno, tím, že baterii nabíjíte a vybíjíte, prodlužujete její život i přesto, že rychlost nabíjení dosahuje neuvěřitelných 150 W.

Mohlo by vás zajímat:  Odvzdušnění radiátoru zvládne i amatér. Provést je nutné každý rok před topnou sezonou
Zdroj obrázku: Freepik

Plné nabití do dvaceti minut a na polovinu za pět

Pro představu si uvedeme samozřejmě i příklad. Standardní baterie o velikosti 4500 mAh se díky této nové technologii a rychlosti nabíjení dokáže dostat na sto procent za opravdu krátkou dobu. Udává se mezi patnácti až dvaceti minutami. Pokud se spokojíme s polovinou, tak na padesát procent se dostane za neuvěřitelných pět minut. Díky tomu se nám už v budoucnu nestane, že bychom někam vyrazili s vybitým telefonem.

Jak můžeme vidět, technologie jde neustále kupředu, a pokud to tak půjde dál, budoucnost bude opravdu technologicky vydařená. S touto funkcí se poprvé můžeme setkat u dvou nových špičkových telefonů Oppo a OnePlus.

Zdroj: https://www.oppo.com/en/newsroom/press/oppo-mwc-2022-supervooc/