Snapchat je jedna z nejpopulárnějších sociálních platforem na internetu. S množícími se útoky na účty na sociálních sítích mají uživatelé obavu o své soukromí. Zájem o vyšší bezpečnost proto stoupl. Jakým způsobem se snaží útočníci získat přístup k cizímu účtu na Snapchatu?
I když se nezdá prostředí Snapchatu moc zajímavé oproti Instagramu, Facebooku či jiným účtům, i tady můžeme zaregistrovat útoky. Hlavním motivem je špehování, vydírání, získávání soukromých informací, sbírání intimních fotek a následné vydírání. Jakým způsobem hackeři napadají uživatele Snapchatu?
Prostřednictvím viru
Hackeři napadají své oběti prostřednictvím spywaru, který je určený primárně pro špionáž účtu. Jedná se tak o nejrozšířenější způsob, jak špehovat někoho na sociálních platformách. Spyware zůstává ukrytý v cílovém zařízení a zaznamenává veškerou aktivitu napadené osoby, kterou následně i ukládá. Útočník tak sbírá zprávy, může pořizovat snímky obrazovky, fotografie a videa.
Dalším rozšířeným způsobem jsou keyloggery. Keylogger je nástroj, jenž zaznamenává každý stisk klávesy na zařízení. Tímto způsobem vidí útočník vše, co píšete. Jestliže dáváte přednost manuálnímu psaní hesla, můžete si zavařit. Útočník lehce zjistí vaše údaje, které jste napsali.
Úniky třetích stran
Někdy se stane, že jakkoliv se snažíte, hackeři napadnou rovnou celou platformu a jsou schopni získat veškerá data všech uživatelů. V takovém případě se vyplatí určitě nepoužívat stejné heslo ke všem účtům, ale mít jich více. Při odcizení informací se vyplatí změna hesla.
Stejně tak pozor na falešné stránky, které tvrdí, že vám pomohou získat přístup k datům jiné osoby. Většinou tak získají právě vaše údaje, které vyplníte při registraci.
Phishing
Hackeři jsou inovativní, co se týče vymýšlení nových a nových způsobů, jak odcizit někomu data. Phishing je velice populární metoda, jak zmást uživatele a získat od něj potřebná data. Když se útočníkům podaří odcizit data, můžou je prodat na dark webu nebo je využít k vydírání konkrétní osoby. Jako prevence v tomto případě poslouží ostražitost. Chyby v URL adrese, e-mailu, vlastně v čemkoliv, co nesouvisí s originální stránkou, je považováno za podvod.
Ochrana
Jak se bránit vůči hackerským útokům a zůstat tak bez újmy?
- Udržujte svůj přístupový kód v soukromí, nikde jej s nikým nesdílejte.
- Ověřte své telefonní číslo i e-mailovou adresu na Snapchatu.
- Zkontrolujte nastavení ochrany osobních údajů svého účtu.
- V seznamu mějte pouze své přátele.
- Aktivujte dvoufaktorové ověření.
Zdroj: https://www.makeuseof.com/how-to-hack-snapchat/