Přijímat a odesílat faxy lze jednoduše přes rozšíření webového prohlížeče

I když už fax není příliš používaná a známá věc, stále některé firmy využívají jeho služeb. Pokud tedy potřebujete odeslat fax, určitě nestojíte o žádné komplikace a trávení času dumáním nad tím, jak jej poslat. K odeslání faxu už není potřeba přímo tento přístroj, stačí, když si přidáte některé z rozšíření do prohlížeče Google Chrome.

Fax.Plus

Pro odesílání a přijímání faxů napříč světem poslouží skvěle Google Chrome rozšíření Fax.Plus. S tímto rozšířením získáte faxové číslo, s kterým budete moci přijímat faxy z více než čtyřiceti zemí a odesílat faxy až do 180 zemí. Rozšíření je zdarma, ale pro náročnější uživatele nabízí i různé plány, které najdete na stránce s rozšířením.

CocoFax

Hledáte rychlý a snadný způsob, jak poslat fax? Rozšíření CocoFax je ideální způsob, jak poslat fax z Gmailu nebo z dalších možností, jako je váš chytrý telefon, Google Chrome, Google Drive atd. S CocoFax se můžete rozhodnout o pořízení cenového balíčku Enterprise nebo Business pro sdílení účtu s dalšími lidmi. Rozšíření nabízí 14denní bezplatnou zkušební verzi, poté si vyberete jeden z nabízených balíčků.

Mohlo by vás zajímat:  Popřejte nepoužívaným aplikacím dobrou noc. Režim spánku v Samsung telefonu ušetří cennou baterii
Zdroj obrázku: Freepik

FreeSMS, Fax Receiver

Jestli hledáte způsob, jak se vyhnout placení za každou cenu, jste tady správně. Google Chrome nabízí rozšíření, za které nemusíte platit. S tímto rozšířením můžete přijímat faxy bez registrace. Jakmile vám přijde fax, uloží se v počítači v PDF formátu. Bohužel nevýhoda tohoto rozšíření je, že můžete faxy pouze přijímat. Rozšíření můžete využívat také pro přijímání bezplatných SMS zpráv.

Fax online

Rozšíření ve webových prohlížečích jsou skvělou volbou, pokud potřebujete ušetřit čas nějakým řešením navíc. Můžete využít služeb bezplatných plánů různých rozšíření. I když se rozhodnete zaplatit si za nějaký měsíční plán, tak ve výsledku ušetříte, než kdybyste se rozhodli pro koupi nového faxu. Vyzkoušejte jeden z výše zmíněných tipů.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/fax-chrome-extensions/