Facebook Messenger dokáže víc než posílat zprávy. Tyhle funkce stojí za to vyzkoušet

Facebook Messenger dokáže víc než posílat zprávy. Tyhle funkce stojí za to vyzkoušet

Facebook Messenger je velmi šikovná platforma, která v sobě skrývá zajímavé funkce. Většina lidí o nich přitom vůbec nemá ponětí, i když by jim mohly usnadnit život. Aplikace slouží k tomu, abyste se mohli spojit se svými přáteli a rodinou. V průběhu let se Messenger hodně změnil a nyní nabízí svým uživatelům mnoho funkcí, o kterých často vůbec neví. Které jsou nejzajímavější?

Úžasné možnosti komunikace

Messenger můžete používat jako samostatnou aplikaci i bez Facebooku, což je skvělé. Svým přátelům a rodině můžete psát klasické zprávy, posílat obrázky i fotografie. Kromě toho jim ale také můžete nahrát hlasovou zprávu, když se vám nechce celou zprávu ťukat. Přidat můžete také emotikony, nálepky, zvuky a GIF obrázky, které je zaručeně velmi pobaví.

Další možností jsou videohovory. Ty získaly svou popularitu hlavně v době pandemie, kdy to byla jedna z mála možností, jak vidět své blízké. Volat přitom nemusíte jen jednomu člověku. Zahájit můžete i skupinový hovor. Díky tomu společně může mluvit celá skupina přátel, studentů nebo kolegů z práce. Mnoho firem takto vedlo i pracovní setkání z home office.

Mohlo by vás zajímat:  Generátory hesel nevytváří zcela náhodný soubor znaků, přesto tyto kombinace téměř nejdou prolomit
Zdroj obrázku: Freepik

Nastavení chatů je široké

Možná vás to nikdy ani nenapadlo, ale u jednotlivých chatů si můžete nastavit barvu nebo přezdívku svého přítele. Mnoho přátel známe hlavně podle jejich přezdívky, na kterou jsme zvyklí. Nastavit si ji můžete i v Messengeru. Stačí, když půjdete na Název profilu, kde najdete položku Přezdívky. Tam si můžete nastavit jméno, které se potom bude zobrazovat u daného přítele.

Co jsou Word Effects?

Messenger má mnoho funkcí. Word Effects jsou vizuálním filtrem, který umožňuje uživatelům spouštět emotikony na obrazovce, jakmile se v konverzaci objeví určitá slova. Otevřete chat s osobou, najděte Přizpůsobení. Přidejte slovo nebo frázi podle potřeby nebo si zvolte ty, které jsou již nastavené platformou. A stiskněte Hotovo. Vyzkoušejte to v konverzaci a mělo by to začít ihned fungovat.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/cool-tricks-and-secret-gems-inside-facebook-messenger