Facebook Messenger dokáže víc než posílat zprávy. Tyhle funkce stojí za to vyzkoušet

Facebook Messenger je velmi šikovná platforma, která v sobě skrývá zajímavé funkce. Většina lidí o nich přitom vůbec nemá ponětí, i když by jim mohly usnadnit život. Aplikace slouží k tomu, abyste se mohli spojit se svými přáteli a rodinou. V průběhu let se Messenger hodně změnil a nyní nabízí svým uživatelům mnoho funkcí, o kterých často vůbec neví. Které jsou nejzajímavější?

Úžasné možnosti komunikace

Messenger můžete používat jako samostatnou aplikaci i bez Facebooku, což je skvělé. Svým přátelům a rodině můžete psát klasické zprávy, posílat obrázky i fotografie. Kromě toho jim ale také můžete nahrát hlasovou zprávu, když se vám nechce celou zprávu ťukat. Přidat můžete také emotikony, nálepky, zvuky a GIF obrázky, které je zaručeně velmi pobaví.

Další možností jsou videohovory. Ty získaly svou popularitu hlavně v době pandemie, kdy to byla jedna z mála možností, jak vidět své blízké. Volat přitom nemusíte jen jednomu člověku. Zahájit můžete i skupinový hovor. Díky tomu společně může mluvit celá skupina přátel, studentů nebo kolegů z práce. Mnoho firem takto vedlo i pracovní setkání z home office.

Zdroj obrázku: Freepik

Nastavení chatů je široké

Možná vás to nikdy ani nenapadlo, ale u jednotlivých chatů si můžete nastavit barvu nebo přezdívku svého přítele. Mnoho přátel známe hlavně podle jejich přezdívky, na kterou jsme zvyklí. Nastavit si ji můžete i v Messengeru. Stačí, když půjdete na Název profilu, kde najdete položku Přezdívky. Tam si můžete nastavit jméno, které se potom bude zobrazovat u daného přítele.

Co jsou Word Effects?

Messenger má mnoho funkcí. Word Effects jsou vizuálním filtrem, který umožňuje uživatelům spouštět emotikony na obrazovce, jakmile se v konverzaci objeví určitá slova. Otevřete chat s osobou, najděte Přizpůsobení. Přidejte slovo nebo frázi podle potřeby nebo si zvolte ty, které jsou již nastavené platformou. A stiskněte Hotovo. Vyzkoušejte to v konverzaci a mělo by to začít ihned fungovat.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/cool-tricks-and-secret-gems-inside-facebook-messenger