Ztracený nebo odcizený notebook lze snadno vystopovat. Aplikace vyhledají přesnou polohu zařízení

Není nic horšího, než když ztratíte nebo je vám odcizen notebook, v němž máte plno důležitých i osobních souborů. Naštěstí existuje stejná funkce jako u mobilních telefonů, a to sledování. Díky tomu budete moci vystopovat polohu notebooku a enormně tak zvýšit šanci na jeho opětovné navrácení do svých rukou. Jediné, co budete pro to muset udělat, je jeho zapnutí.

Jak povolit funkci Najít mé zařízení ve Windows

Nepodléhejte falešné představě bezpečí, že i když s notebookem nikam nechodíte a máte ho čistě doma, že vám nehrozí jeho odcizení. Nikdy totiž nevíte, zda si vybere zloděj váš dům. Totéž platí i o cestování a jeho nošení s sebou, zde totiž hrozí daleko větší pravděpodobnost jeho ztráty nebo odcizení. Pro aktivaci této funkce se budete muset přihlásit jako správce. Jakmile to uděláte, spusťte Nastavení systému Windows a přejděte na Soukromí a zabezpečení. Zde zapněte „Najít mé zařízení“. Pro správnou funkci budete muset povolit služby určování polohy, jinak dopadnete stejně, jako byste měli tuto funkci vypnutou.

Mohlo by vás zajímat:  Tyhle aplikace zvednou z gauče každého lenocha. Začít se cvičením nikdy nebylo snazší
Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyhledat a uzamknout zařízení Windows

Pro kontrolu polohy svého zařízení budete muset navštívit stránku Microsoft. Zde uvidíte seznam všech propojených zařízení a informací o poslední poloze. Klikněte tedy na Najít mé zařízení a zjistíte tak polohu. Tato funkce funguje pouze tehdy, když je počítač připojený k Wi-Fi. Umístění se pravidelně aktualizuje, dokud je zařízení online. Vedle polohy uvidíte také stav baterie. Pro uzamčení zařízení klikněte na možnost Uzamknout.

Funkce nefunguje, když využíváte školní nebo pracovní účet. V případě odcizení můžete sice sledovat polohu zařízení, ale samotnou aktivitu na notebooku již nikoliv. Proto je lepší stáhnout aplikace třetí strany:

  • LockitTight,
  • Prey,
  • FrontDoorSoftware.
Mohlo by vás zajímat:  Diagnostika systému Windows odhalí skryté chyby. Počítač pomůže znovu rozběhnout

Dbejte na bezpečnost

Během cestování používejte bezpečné tašky a zavazadla. Pokud notebook ale ztratíte nebo vám byl odcizený, budete moci vystopovat toto zařízení pomocí metod nebo aplikací, jež jsou výše zmíněny.

Zdroj: https://www.techadvisor.com/article/731419/how-to-track-a-laptop-after-its-been-stolen.html