Ceny za energie stoupají, účtu za topení se bát ale nemusíte. Jednoduché triky ušetří tisíce korun

Ceny za energie stoupají, účtu za topení se bát ale nemusíte. Jednoduché triky ušetří tisíce korun

Zanedlouho je tady zima a je tedy potřeba myslet na to, jak ušetřit co nejvíce peněz a zároveň mít domácnost v teple. Díky několika trikům můžete za zimu ušetřit i několik tisíc korun, a proto jsme se rozhodli je vám ukázat. Existuje hned několik způsobů, jak ušetřit peníze a zároveň být v pohodě doma v teple. Představíme některé z nich, možná některé i zkombinujete dohromady!

Mějte jistotu, že teplý vzduch nejde ven

V první řadě je nutné myslet na to, že teplý vzduch, za který platíte, může unikat například okny nebo dveřmi. Je proto zapotřebí tato místa utěsnit. Hledejte nejen díry, ale také malé mezery nebo jiná místa, kudy vzduch může proudit ven. Jestliže máte starší okna, můžete provést test se svíčkou. Bliká její plamen u rámu oken? Pak vzduch uniká ven.

Mohlo by vás zajímat:  Australský startup přinesl revoluční inovaci fotovoltaických článků. Výroba solárních panelů je levnější i rychlejší

Velkou parádu uděláte také nastavení termostatu. Většinou je to obrovský rozdíl,  pokud ho nastavíte na určitou teplotu na pár hodin denně, nebo na celý den. Myslete nejen ekonomicky, ale také ekologicky. Pokud jste pravidelně v práci, je zbytečné místnosti vytápět na 22 stupňů. Stejně tak jednejte, pokud víte, že nebudete daný den doma.

Zdroj obrázku: Freepik

Teplo udělá i dostatek světla

Máte v domácnosti místnosti, které skoro vůbec nepoužíváte? Pak je zbytečné v nich topit. Ušetříte tím několik tisíc ročně. Zhasínejte světlo pokaždé, když budete večer z místnosti odcházet. Dobré bude také pouštět do domácnosti dostatek světla zvenku. Nejen že do svého těla dostanete vitamin D, ale také vám bude větší teplo, a tím pádem budete mít menší potřebu zapínat topení. Večer teplo využijete ve svůj prospěch.

Mohlo by vás zajímat:  Plyn při vaření ušetří i maličkosti. Roli hraje nádobí i velikost hořáku

Ušetřit ale můžete také tím, že budete nosit teplejší oblečení. V chladných měsících můžete nosit teplé mikiny, tepláky, nebo dokonce ponožky. Venku je zima, ale doma za okny vám bude příjemné teplo, i když zrovna topení nepojede na plné obrátky. Milujete vaření? Tak vařte co nejčastěji! Vařením se vzduch příjemně ohřeje.

Zdroj: https://apartmentnotes.com/save-heating-costs-in-apartment/