Umělé dřevo se opravdovému vyrovná ve všech aspektech, a dokonce nikdy neshoří

Umělé dřevo se opravdovému vyrovná ve všech aspektech, a dokonce nikdy neshoří

V Číně se vědci pustili do dalších zajímavých pokusů. Tentokrát se jim podařilo vyvinout nový způsob, jak vyrobit ve velkém měřítku umělé dřevo. To je získáváno z polymeru jménem resol, který je podobný sloučenině nacházející se v přírodním dřevě pod názvem lignin. Toto umělé dřevo je navíc stejně lehké jako přírodní, a navíc je odolné vůči ohni a kyselinám, což mu přidává plusové body.

Dřevo je jedním z nejlepších přírodních materiálů

Dřevo, jak jistě všichni víme, patří mezi nejběžnější přírodní materiály se spoustou výborných vlastností. Díky své nízké hmotnosti a zároveň vysoké pevnosti je výborným materiálem prakticky ke všemu. Za to, že má tak dokonalou strukturu, vděčíme ale tomu, že dřevo roste opravdu velmi pomalu, a to kontrolovaným způsobem, což sice přispívá k jeho vlastnostem, nicméně to čekání je opravdu zdlouhavé.

Mohlo by vás zajímat:  Okolo Instagramu koluje mnoho mýtů. Nenechte se zmást a užijte si vše, co nabízí
Zdroj obrázku: Freepik

Vzniká spousta modifikací dřeva

Za poslední léta se vědcům podařilo dokonce vyvinout takzvaná superdřeva. Těm upravili mikrostruktury a výrazně toto dřevo vylepšili. Nicméně stále dobře hoří a kyseliny na něj také působí. Na druhou stranu zde jsou i pokusy o 3D tisk, který vyrábí dřevo sice slibné, jenže ve výsledku mechanicky slabé a na spoustu věcí dost nevhodné.

Umělé dřevo dokáže téměř dokonale nahradit to přírodní

Tento problém by mohl být nově vyřešen díky vědcům z Číny, kterým se podařilo vytvořit polymerní dřevo, které připomíná přírodní dřevo snad ve všech aspektech. Navíc má podobnou hustotu a pevnost v tlaku. Dokonce má, jak jsme již zmínili, i výhody nehořlavosti. Během jeho výroby je dokonce možno za procesu kontrolovat jeho buněčnou strukturu, a proto není možné, aby se ve výsledku vyrobilo něco špatného.

Mohlo by vás zajímat:  Bezpečnostní kamera zvýší ochranu domu nebo pozemku. Vyberte správnou pro své potřeby

Stále probíhá výzkum a toto umělé dřevo se neustále vylepšuje. Ale už nyní jsou vědci schopni dodat produkt ve velkém množství s výbornými vlastnostmi.

Zdroj: http://www.impregnationline.com/ko/news/chinese-scientists-successfully-develop-new-bionic-artificial-wood