Zapomenuté heslo k Android telefonu vás už nezastaví. Přihlásit se do zařízení jde i jinak

Zapomenuté heslo k Android telefonu vás už nezastaví. Přihlásit se do zařízení jde i jinak

Občas se to stane a člověk zapomene heslo. Co ale dělat, když se vám podaří zapomenout heslo k vašemu Android telefonu? Nezoufejte, máme pro vás návod, jak telefon odemknout, aniž by přitom došlo k trvalému uzamčení.

K tomu, aby se vám uzamkl telefon, stačí opravdu málo. Zapomenete pin, heslo nebo vámi nastavené gesto. Nebojte se, pokud si nedokážete vzpomenout ani na jeden z přihlašovacích způsobů, máme pro vás celkem jednoduché řešení. Způsobů, jak telefon odemknout, je přitom několik a věříme, že alespoň jeden vám případně z této svízelné situace pomůže.

Mohlo by vás zajímat:  Výběr té nejlepší tiskárny domů: výhodná nabídka se může ve výsledku nepříjemně prodražit

Odemkněte telefon za pomoci Find my Device

První řešení, po kterém byste měli nejspíše sáhnout, je služba Google Find my Device. Tato služba sice funguje jen u modernějších zařízení, ale tím už dnes pravděpodobně disponujete. Nejprve se přihlaste ke svému Google účtu a ujistěte se, že na mobilu máte zapnuto určování polohy a internetové připojení. Po spárování kliknete jednoduše na Zabezpečení zařízení a vyberte možnost Vymazat zařízení. Tím získáte možnost nastavit si nové heslo. Smaže se sice vše, ale od toho slouží záloha Googlu.

Mohlo by vás zajímat:  Kde koupit kvalitní německé prací prášky z pohodlí domova?
Zdroj obrázku: Freepik

Funkce Smart Lock je to, co potřebujete

Pokud máte zapnutou funkci Smart Lock, pak je rovněž možné odemknout telefon bez hesla. Stačí mít tuto funkci povolenou a být na místě, které zná. V této funkci si můžete vybrat ze tří možností, kdy se vám telefon odemkne bez jakéhokoliv hesla. Buď můžete zvolit „detekci nošení na těle“, „důvěryhodné místo“ nebo „důvěryhodné zařízení“ – poslední funkce funguje tak, že se odemkne poblíž zařízení, které schválíte.

Mohlo by vás zajímat:  Tchajwanští experti varují před čínskými drony, které mohou předávat informace Pekingu

Třetí možností je funkce Zapomenutý vzor

Tato funkce je pouze pro starší telefony, a to přesně ty, které mají verzi operačního systému Android 4.4 nebo nižší. Pokud se pětkrát netrefíte s vaším vzorem, pak vám v pravém dolním rohu telefonu vyskočí hláška „Zapomněli jste vzor?“. Po potvrzení, že jste zapomněli, vám Google pošle e-mail, díky kterému si můžete heslo resetovat.

Snad jsme vám pomohli, případně vás připravili do budoucna, kdyby se vám podařilo zapomenout heslo.

Zdroj: https://www.techlicious.com/tip/what-to-do-if-you-forget-your-android-password/