Zapomenuté heslo k Android telefonu vás už nezastaví. Přihlásit se do zařízení jde i jinak

Občas se to stane a člověk zapomene heslo. Co ale dělat, když se vám podaří zapomenout heslo k vašemu Android telefonu? Nezoufejte, máme pro vás návod, jak telefon odemknout, aniž by přitom došlo k trvalému uzamčení.

K tomu, aby se vám uzamkl telefon, stačí opravdu málo. Zapomenete pin, heslo nebo vámi nastavené gesto. Nebojte se, pokud si nedokážete vzpomenout ani na jeden z přihlašovacích způsobů, máme pro vás celkem jednoduché řešení. Způsobů, jak telefon odemknout, je přitom několik a věříme, že alespoň jeden vám případně z této svízelné situace pomůže.

Odemkněte telefon za pomoci Find my Device

První řešení, po kterém byste měli nejspíše sáhnout, je služba Google Find my Device. Tato služba sice funguje jen u modernějších zařízení, ale tím už dnes pravděpodobně disponujete. Nejprve se přihlaste ke svému Google účtu a ujistěte se, že na mobilu máte zapnuto určování polohy a internetové připojení. Po spárování kliknete jednoduše na Zabezpečení zařízení a vyberte možnost Vymazat zařízení. Tím získáte možnost nastavit si nové heslo. Smaže se sice vše, ale od toho slouží záloha Googlu.

Mohlo by vás zajímat:  Na prohlížeči záleží. Provedený test ukázal jasné favority pro jednotlivé operační systémy
Zdroj obrázku: Freepik

Funkce Smart Lock je to, co potřebujete

Pokud máte zapnutou funkci Smart Lock, pak je rovněž možné odemknout telefon bez hesla. Stačí mít tuto funkci povolenou a být na místě, které zná. V této funkci si můžete vybrat ze tří možností, kdy se vám telefon odemkne bez jakéhokoliv hesla. Buď můžete zvolit „detekci nošení na těle“, „důvěryhodné místo“ nebo „důvěryhodné zařízení“ – poslední funkce funguje tak, že se odemkne poblíž zařízení, které schválíte.

Třetí možností je funkce Zapomenutý vzor

Tato funkce je pouze pro starší telefony, a to přesně ty, které mají verzi operačního systému Android 4.4 nebo nižší. Pokud se pětkrát netrefíte s vaším vzorem, pak vám v pravém dolním rohu telefonu vyskočí hláška „Zapomněli jste vzor?“. Po potvrzení, že jste zapomněli, vám Google pošle e-mail, díky kterému si můžete heslo resetovat.

Mohlo by vás zajímat:  PlayStation 5 nabízí komfortní spojení s ostatními hráči a přizpůsobení konzole svému vkusu

Snad jsme vám pomohli, případně vás připravili do budoucna, kdyby se vám podařilo zapomenout heslo.

Zdroj: https://www.techlicious.com/tip/what-to-do-if-you-forget-your-android-password/