Elon Musk sdílel na twitteru snímek rakety Falcon 9. Vidět ji tak lze ve skutečném měřítku

Elon Musk sdílel na twitteru snímek rakety Falcon 9. Vidět ji tak lze ve skutečném měřítku

Šéf Tesly a SpaceX Elon Musk se s námi pomocí tweetu podělil o opravdu zajímavý obrázek, který ukazuje skutečné měřítko rakety Falcon 9. Na této fotografii jej můžeme vidět krátce po přistání na Floridě, které se odehrálo 25. května.

Tato fotografie přibližuje, jak velká raketa je

Možná nemáte představu, jak velký je první stupeň rakety, a proto vám dnes můžeme oznámit, že je to přibližně padesát metrů. A díky této sdílené fotografii si můžete udělat mnohem lepší představu o tom, jak to všechno vlastně vypadá. Minimálně to, jak je velká, si lze díky tomuto snímku dobře představit. Asi si nikdy neuvědomíme, kolik práce se musí vynaložit na vývoj takhle obrovského systému, který musí být stoprocentní.

Mohlo by vás zajímat:  K Zemi míří asteroid. V prosinci bude nejblíže oběžné dráze

Proč je bezpečné přistání tak důležité?

Aby první stupeň rakety Falcon 9 bezpečně přistál, je prioritou číslo jedna. Jedná se o jádro provozu celého SpaceX díky tomu, že bezpečné přistání umožní opakované použití boosteru pro další lety v budoucnu. Ušetří se tak obrovské množství peněz a samozřejmě to také umožní zvyšovat frekvenci dalších letů, jelikož se nemusí zdržovat s výrobou nového kusu.

Zdroj obrázku: Freepik

Tento booster má za sebou již osm startů i přistání

Poslední mise nazvaná Transporter-5 proběhla vcelku nedávno a jednalo se o osmý start a rovněž i přistání tohoto konkrétního boosteru. Tento let byl rovněž součástí speciálního programu, který měl za úkol sdílet malé satelity a také vynesl na oběžnou dráhu 60 malých satelitů, které si objednali zákazníci. Poslední let byl již pátým v pořadí od června roku 2022, který plnil úkol pro zákazníky této společnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Vesmírná stanice na Měsíci je prozatím vzdálený sen, dostává ale reálné obrysy

Pokud by vás zajímal záznam z přistání tohoto boosteru na mys Canaveral, pak navštivte twitter této společnosti. Najdete zde celý záznam v perfektní kvalitě. Má to sice jenom pár vteřin, ale rozhodně si užijete záběry, které jen tak jinde neuvidíte.

Zdroj: https://www.digitaltrends.com/space/elon-musk-photo-true-scale-of-falcon-9-rocket/