Na hudební nástroje lze hrát i online. Není problém piano, kytara nebo bicí

Patříte mezi milovníky hudby? Jestli jste takoví nadšenci, že dokonce rádi hrajete na nějaký hudební nástroj nebo byste chtěli, ale nemůžete si dovolit nějaký pořídit, nezoufejte, můžete si totiž vyzkoušet některé nástroje online. Dokonce i někteří profesionálové využívají služeb těchto online nástrojů, stačí vám pouze klávesnice a myš a pohodlí domova. Pojďme se podívat na pár online hudebních nástrojů, jež můžete využívat.

Piano: Recursive Arts Virtual Piano

Recursive Arts Virtual Piano je webová aplikace, která je skvělá pro výuku hudby obecně. Má spoustu možností, které vám pomohou přizpůsobit nástroj svým preferencím, co se týče mapování a transponování kláves, na výběr zvuků je až z pěti možností. K většímu pohodlí můžete zapnout také stupnice, noty nebo klávesy, které se zobrazí na klávesách virtuálního klavíru, což usnadňuje hraní. Aplikace je také super v tom, že vás může naučit zahrát jednotlivé skladby z výběru, které nabízí. Můžete zapnout také metronom a nahrávat hudbu. Pro tuto možnost je už ale vyžadována registrace.

Mohlo by vás zajímat:  Online seznamky pomohou snadno najít protějšek. Výběr mezi aplikacemi je široký
Zdroj obrázku: Freepik

Guitar: Recursive Arts Online Guitar

Další produkt od Recursive Arts je online kytara, která nabízí spoustu možností pro realistický zážitek z hraní na kytaru. Kytaru je docela těžké napodobit, než jak je tomu u piana nebo kláves, nicméně v tomto případě se jedná o mistrovský kousek. Klávesám klávesnice můžete přiřadit až deset akordů a můžete přidat klávesy ke každé ze strun. Můžete získat vestavěné sady akordů (pop, jazz, blues atd.).

Drums: Virtual Drumming

Na těchto stránkách můžete hrát na bubny online. V tomto webovém rozhraní můžete pomocí tří vodorovných čar rozbalit nabídku a zobrazit nebo upravit mapování kláves. V závislosti na preferovaném hudebním žánru si můžete upravit nastavení bubnů načtením rocku, metalu, jazzu a dalších stylů. Tato stránka umožňuje také doladit si jednotlivé zvuky podle svých představ.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/best-virtual-musical-instruments-play-online/