Tři hlavní důvody, proč uživatelé stále nepřechází na Windows 11

V říjnu to bude přesně dva roky, co vydal Microsoft OS Windows 11. Během této doby nebyl zaznamenán žádný extra přechod uživatelů na nejnovější systém. Ještě v březnu letošního roku podle dat vlastnilo Windows 10 73 % uživatelů a Windows 11 pouze 27 %. Podle spekulací by v příštím roce měla být vydána další verze Windows 12, což by z Windows 11 udělalo stejný propadák, jakým byl Windows 8. Proč většina uživatelů zůstala raději u verze Windows 10?

Náročné požadavky na hardware

Nejčastějším důvodem byly příliš náročné systémové požadavky na samotný chod Windows 11. Takto vypadají:

  • dvoujádrový 1GHz procesor,
  • 4 GB RAM,
  • 64 GB dat v úložišti,
  • grafický adaptér kompatibilní s DirectX 12,
  • Trusted Platform 12.
Mohlo by vás zajímat:  Neustále nabíjet telefon není nutné. Malé změny v nastavení mnohonásobně ušetří výdrž baterie

Pro srovnání, Windows 10 vyžaduje pouze 1GHz procesor, 1 GB RAM a 16 GB dat v úložišti. Jak vidíte, jedná se o podstatný rozdíl v nárocích, které by starší počítače poznaly.

Zdroj obrázku: Freepik

Problém s herním výkonem

I když Windows 11 přinesl řadu nových herních funkcí, spousta uživatelů si stěžovala na to, že má problém se samotným výkonem. Náhlý pokles počtu snímků za sekundu způsobuje, že plynulost hry je zhoršená. Jedná se o případ aktualizace Windows 11 22H2 z konce roku 2022. Microsoft přiznal, že způsobuje problémy s hraním her.

Mohlo by vás zajímat:  Nejčastější chyby, které lidé dělají na Tinderu

Hlavním faktorem stojícím za horším herním výkonem jsou některé z dalších funkcí zabezpečení vydaných právě pro Windows 11.

Neatraktivní hlavní panel

Častým problémem, jenž odrazuje ostatní uživatele od upgradu na nejnovější OS, je hlavní panel. Mnoho lidí si stěžuje na nepořádek, který provedl Microsoft. Nepřehlednost a odstranění spousty původních funkcí způsobily nevoli u řady uživatelů. I když Microsoft vydal aktualizace odkazující na návrat některých funkcí, ne všechny jsou zpět.

Toto jsou tři nejčastější důvody, proč uživatelé raději zůstávají u předchozí verze Windows 10. Samozřejmě důvodů je daleko více, ale podle nejnovějších zpráv má Microsoft vydávat podporu pro Windows 10 až do října roku 2025.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/why-most-users-havent-upgraded-windows-11/