Sdílejte své Wi-Fi heslo bez problémů s kýmkoli na všech typech zařízení

Sdílejte své Wi-Fi heslo bez problémů s kýmkoli na všech typech zařízení

Potřebujete rychle a bezpečně sdílet Wi-Fi heslo? Připravili jsme si pro vás návod, díky kterému toto sdílení za pomoci iPhonu, Androidu nebo počítače můžete provádět bez toho, aby kdokoliv vaše heslo zjistil.

Sdílení mezi Macem, iPadem a iPhonem

Pokud jste majitelem jednoho z Apple zařízení, pak vás čeká prakticky bezproblémový proces. Pokud jste v nastavení nic neměnili, pak je dokonce vše připraveno už od první koupě. Pokud chcete sdílet heslo, pak musíte být přihlášeni do iCloudu za pomoci svého Apple ID. Druhý požadavek je mít v kontaktech na sebe uložené e-maily. Nyní stačí už jen v menu výběru sítě vybrat tu vašeho známého nebo kamaráda, kterému se po vybrání na zařízení zobrazí možnost sdílet.

Mohlo by vás zajímat:  Starší iPad ještě může znovu ožít. Apple chystá spuštění Linuxu pro tato zařízení
Zdroj obrázku: Freepik

Sdílení za pomoci Androidu

Pokud jste uživatelem zařízení s Androidem, pak zde probíhá sdílení hesla pomocí vygenerování QR kódu. Můžete tedy sdílet své heslo i s uživatelem Apple. Vše, co k tomu potřebujete, je ovšem operační systém Android s verzí minimálně deset. Připojte se k síti, otevřete Nastavení, dále zvolte možnost Připojení a Wi-Fi. Nyní už jen vyberete ikonu pro QR kód. Tím se vám jeden vygeneruje a můžete ho začít následně sdílet se svým okolím.

Můžete použít i generátor QR kódů

To je možnost pro všechna ostatní zařízení, která neumí vytvořit QR kód. Pro sdílení hesla můžete tedy použít i bezplatný generátor QR kódů. K tomu slouží velká spousta nástrojů. Příkladem je aplikace QR Code Generator nebo QIFI, ten se zaměřuje výhradně na kódy pro Wi-Fi. Zde je sdílení maličko složitější, protože musíte v aplikaci nejprve vyplnit název sítě, heslo a v některých případech i typ zabezpečení. Po vyplnění údajů se vám vygeneruje QR kód pro sdílení.

Mohlo by vás zajímat:  Apple telefony čekají na řadu vylepšení, které je vyšvihnou ještě na vyšší úroveň

Díky těmto několika málo trikům bude bezpečné sdílení vašeho hesla naprostou rutinou a vaši přátelé zajisté ocení přístup k internetu, který jim zařídíte.

Zdroj: https://gizmodo.com/how-to-share-your-wifi-password-1848232510