Tipy pro zvýšení produktivity práce na cestách

Práce je nezbytná pro to, abychom si vydělali peníze, díky kterým máme kde bydlet, za co jíst, pít a užívat si také života. Existují různá zaměstnání, do nichž se musíme nějak dopravit. Ať už jste freelancer, který si užívá cestování po různých zemích, ale zároveň pracujete, nebo cestujete delší trasy kvůli práci, můžete si tento čas zkrátit tím, že si splníte pracovní povinnosti. Jenomže by byla škoda, kdybyste neuměli tento čas využít co nejvíce. Pojďme si ukázat rady, jak zvýšit produktivitu práce během cestování.

Mohlo by vás zajímat:  Mezi podvody v online světě rostou falešné nabídky práce, phishingové útoky a podvody s kryptoměnami

Izolujte se od okolí

Když cestujete dopravním prostředkem, musíte počítat s hlukem. Nejde pouze o hluk samotného dopravního prostředku, ale také od dalších cestujících. Nejvíce nápadů se rodí v tichu a nejedná se o žádný blud. Sluchátka s potlačením okolního hluku jsou tedy ideálním přístrojem pro zvýšení produktivity. Určitě nevadí, pokud přes sluchátka začnete poslouchat hudbu, kterou si dáte potichu.

Dopřejte si přestávky

Velmi důležité pro zachování koncentrace je nastavení časovače. Například si nastavte 60 minut, kdy se budete věnovat pouze práci a nenecháte se opravdu ničím rozptylovat, pokud to nebude nutné. Po uplynutí doby, co do práce vložíte maximum, si dopřejte pauzu. Tímto způsobem se vyhnete kontraproduktivnímu výsledku.

Mohlo by vás zajímat:  Strach z placeného dobíjení oprávněně děsí uživatele Revolutu. Jednoduchý fígl zajistí, že to bude dál zadarmo
Zdroj obrázku: Freepik

Seznam úkolů

Další bod ke zvýšení produktivity spočívá ve správném rozložení úkolů. I ty nejtěžší úkoly si můžete rozdělit na více kroků, z čehož můžete těžit, a usnadníte si práci. Nezapomeňte si stanovit osnovu práce, abyste se drželi cesty vedoucí k cíli, tedy ke splnění úkolu.

Vyhněte se rozptýlení

Sluchátka vás sice mohou izolovat od okolí, ale snažte se izolovat ještě od sociálních sítí a dalších zdrojů rozptylu. Každé rozptýlení vás může stát ve výsledku cenné minuty. I pár vteřin na sociálních sítích, televizi atd. vám může narušit tok myšlenek a způsobit tak zásek na několik minut, než se vaše mysl opět naladí na správnou notu. Zůstaňte tedy opravdu koncentrovaní čistě na práci a ostatní činnosti vykonávejte až po uplynutí stanoveného času.

Zdroj: https://facilethings.com/blog/en/productive-while-traveling