Uber zvažuje přijímání kryptoměn jako platidla. Podle CoinMarketCap hodnota krypto trhu neustále roste

Uber zvažuje přijímání kryptoměn jako platidla. Podle CoinMarketCap hodnota krypto trhu neustále roste

Generální ředitel firmy Uber Dara Khosrowshahi v krátkém prohlášení oznámil, že v budoucnu by mohla tato dopravní společnost přijímat kryptoměny jako platidlo. Čeká ovšem, až se krypto trh stabilizuje a bude více předvídatelný.

Až se tak stane a krypto trh opustí svou nestabilní fázi, do aplikace Uber bude integrována nová možnost platby kryptoměnami. Tato firma provozuje své služby ve více než 70 zemích a 890 městech. Navíc není jedinou firmou, která v budoucnu o této možnosti uvažuje. Jsou ve hře i další hráči, kteří už spekulovali o tom, že by se mohlo platit kryptoměnami. Například se jedná o technologické giganty Teslu nebo Microsoft.

Mohlo by vás zajímat:  Stolní počítač je oproti notebooku pohodlnější a umožňuje více vylepšení

Nejen stabilita trhu, ale také špatný dopad na životní prostředí

Khosrowshahi oznámil, že nestabilita trhu není jediný problém, proč kryptoměny nepřijmou hned. Dalším problémem podle něho je špatný dopad na životní prostředí. Těžba kryptoměn totiž ve velké míře spotřebovává energii a internet. Na druhou stranu označil například bitcoin a ethereum jako cenné a dobře uchovatelné hodnoty. Uvidíme tedy, jak se bude problematika kryptoměn ve světě dále vyvíjet, a možná se v nejbližší době dočkáme možnosti s nimi platit na více místech.

Mohlo by vás zajímat:  Do letadla si přibalit nemůžeme všechno. Aerolinky mají přísná pravidla
Zdroj obrázku: Pixabay

Hodnota krypto trhu stále roste a blíží se ke 2 bilionům dolarů

Co se týče samotného krypto trhu, tak stále roste. A podle srovnávače CoinMarketCap se celková hodnota tohoto trhu v posledních dnech pohybuje na hodnotě 1,86 bilionů dolarů. To je přibližně o 10 bilionů více, než tomu bylo na začátku února tohoto roku. Takže se nemůžeme divit, že čím dál více firem se přestává bránit akceptování těchto kryptoměn. Například Tesla Elona Muska a řetězce kin AMC Theaters v USA již akceptují krypto platidla jako běžné peníze.

Mohlo by vás zajímat:  Bezdrátové nabíjení přineslo nespočet výhod. Přesto klasickou nabíječku ještě neporazilo

Otázkou samozřejmě je, kolik obyčejných lidí by tuto možnost uvítalo. Samozřejmě, když tady ta možnost je, proč ji nevyužít.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/uber-to-consider-accepting-bitcoin-payments-cryptocurrency-ceo-says-2021-2