Se službou Mapy.cz na cestách nic nepřekvapí. Poradí, kam se vypravit a jaké bude počasí

Se službou Mapy.cz na cestách nic nepřekvapí. Poradí, kam se vypravit a jaké bude počasí

Mapy.cz jsou mezi českými uživateli velmi oblíbené. Na rozdíl od největšího konkurenta od Googlu se tato česká firma soustředí na to, aby vytvořila co nejlepší prostředí právě pro uživatele z Česka. My jsme si pro vás dnes připravili několik dobrých tipů, které vám usnadní a zpříjemní jejich používání.

Náročnost a výškový profil trasy

Chystáte se na pěší nebo cyklistický výlet? Pak by vás mohla zajímat informace o tom, jak náročný je terén. Pro tyto případy si můžete najít výškový profil trasy, kterou se chystáte absolvovat. Jednoduše si naplánujte vaši trasu a zvolte si, zda chcete turistickou, nebo nejkratší trasu. Na postranním panelu najdete možnost zobrazit výškový profil trasy. Po potvrzení se dozvíte přesně to, co vás zajímá.

Mohlo by vás zajímat:  Největší phishingové útoky v historii ukazují, že v bezpečí nejsou ani největší společnosti

Tipy na výlet pro každého

Chystáte se na výlet, ale nevíte kam? Pak se vám bude líbit další funkce. Mapy.cz totiž nabízejí pořádnou várku tipů na výlet ve vámi zvolené lokaci. Vyberte si na mapě místo, kde hledat, a v postranním panelu zvolte možnost tipy na výlet. V okolí, které jste si zvolili, se vám zobrazí několik míst, které stojí za návštěvu. Navíc po rozkliknutí se o tomto místě dozvíte vše potřebné.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké bude na výletě počasí?

Máte dlouho naplánovanou procházku nebo výlet a chcete vědět, jaké bude pravděpodobně počasí? Tak to rozhodně není problém, protože i touto funkcí služba Mapy.cz disponuje. Naplánujte si svou trasu na mapě a vyberte způsob dopravy, který použijete. Následně zvolte možnost počasí na trase, kde se dozvíte jak aktuální situaci, tak i předpověď. Tu si můžete navíc sami dle potřebného času nastavit pro přesnější informace.

Mohlo by vás zajímat:  Výstupky na klávesnici usnadní a zrychlí psaní

Služba Mapy.cz nabízí opravdu obrovské množství nejrůznějších vychytávek a tipů a ty, co jsme si pro vás dnes připravili, jsou pouze zlomek toho. Vývojáři si dali rozhodně záležet a dělají všechno pro to, aby uživatelé byli co nejspokojenější.

Zdroj: https://napoveda.seznam.cz/cz/mapy/mapy.cz-pro-mobilni-zarizeni-android-ios/vlastnosti-funkce-aplikace-mapy