TikTok vládne sociálním sítím, do těchto zemí má ale zákaz vstupu

V září roku 2016 byla poprvé uvedena na trh aplikace TikTok a pomalu začala nabírat na popularitě. Svou popularitu navýšila především v období pandemie. Platforma je určena pro sdílení krátkých videí a má více než 1,5 miliardy aktivních uživatelů měsíčně ve více než 150 zemích. Navzdory těmto číslům je tato aplikace pro některé země tabu.

Země, ve kterých je TikTok zakázaný

Tento seznam není nikterak plný, ale existují dvě země, ve kterých je TikTok zakázaný. V roce 2020 se dokonce o zákaz pokoušel tehdejší americký prezident Donald Trump, ale ve svém úsilí selhal. I když v Rusku není zcela zakázaný, je zde povolený pouze ruský obsah. Jaké jsou dvě země, ve kterých je platforma zakázaná úplně?

Mohlo by vás zajímat:  Ochrana displeje může zabránit škrábancům i rozbití displeje, ve většině případů je však zbytečná

Indie se rozhodla čínskou aplikaci zakázat s odvoláním na obavy související s bezpečností. Než se tato aplikace zakázala, měla více než 200 milionů aktivních uživatelů v zemi. Zákaz je v Indii trvalý a společnost se stáhla z trhu. Druhou zemí je Afghánistán od doby, kdy Tálibán převzal moc nad zemí v roce 2021 a následující rok nařídil zákaz používání aplikace. Zda bude trvalý jako v Indii, to zatím jisté ještě není.

Zdroj obrázku: Freepik

Zákaz TikToku v minulosti

Kromě platných zákazů existují země, kde zákaz zaveden byl, ale jen dočasně. O jakých zemích je řeč?

  • Pákistánu,
  • Bangladéši,
  • Indonésii.
Mohlo by vás zajímat:  Zapište to na papír! Ani nejlepší technologie nikdy nenahradí klasický diář

V Pákistánu byl zákaz dokonce čtyřikrát. První zákaz trval pouhých deset dní, poté od března do dubna roku 2021, následoval další zákaz na pár dní a nejdelší zákaz trval čtyři měsíce. Bangladéš měl oproti Pákistánu delší zákaz, trval 2 roky. V roce 2021 proběhl ještě jeden zákaz na dobu tří měsíců. Zákaz TikToku v Indonésii trval pouhý týden, a to kvůli pornografii.

I když TikTok má sídlo v Pekingu (společnost ByteDance), není v Číně funkční. Místo toho si mohou místní uživatelé stáhnout aplikaci s názvem Douyin, která je podobná TikToku a nemůžete ji stáhnout jinde než v Číně.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/what-countries-is-tiktok-banned/