Tchajwanští experti varují před čínskými drony, které mohou předávat informace Pekingu

Tchajwanští experti varují před čínskými drony, které mohou předávat informace Pekingu

Odborníci z Tchaj-wanu tvrdí, že čínské produkty by měly být pravidelně testovány z důvodu národní bezpečnosti. Panuje zde totiž podezření, že drony kradou informace přímo do Pekingu.

Místní média tvrdí, že výrobky, speciálně drony čínské výroby, které používají soukromé společnosti i jednotlivci, přenášejí získané informace zpět do Pekingu. Experti, kteří se tomuto tématu věnovali, mají silné podezření, že se to děje, a proto navrhli, aby všechny tyto produkty byl náhodně testovány. Toto testování čínských výrobků by mělo probíhat pravidelně a s výsledky vyšetřování bude seznámena veřejnost.

Mohlo by vás zajímat:  Stahovat hudbu zdarma a legálně umožňuje hned několik platforem

Nejen drony by mohly přenášet citlivá data zpět do Pekingu

Ředitel institutu pro výzkum bezpečnosti a národní obrany výše zmíněné potvrdil a toto testování by mělo začít v nejbližší možné době. Nyní se jedná o drony, u nichž se již mělo potvrdit, že k úniku dat dochází. Již v minulosti bylo zjištěno, že drony DJI mají v sobě program, který umožňuje přenos dat. Tento problém se ovšem netýká pouze dronů. Stejný problém byl zjištěn u čínských značek mobilních telefonů Xiaomi, Huawei a ZTE.

Mohlo by vás zajímat:  Chytrá města roku 2023 budou využívat nejnovější technologie pro bezpečnější a čistší prostředí
Zdroj obrázku: Freepik

Čínské podniky a občané mají povinnost Pekingu vydat jakákoliv data

Čínské podniky a občané mají ke státu povinnost poskytnou požadované informace, kdykoliv o to jsou požádáni. Pokud tedy Peking požádá čínské výrobce nebo občany samotné o informace, které pořídili svými drony nebo mobilními telefony, tak je musí bez odkladu vydat. Ať už jde o důležitá data, snímky, nebo nahrávky. Toto je v souladu s čínským zákonem článku 14, a pokud občané nebudou spolupracovat, hrozí jim vysoké pokuty, nebo dokonce i vězení.

Mohlo by vás zajímat:  Videohry zaženou nudu i v autě. Přenosné konzole i VR soupravy zabaví na celou cestu

Tchaj-wan není jediným státem, který přistoupil k tomuto kroku. Už v roce 2020 z důvodu národní bezpečnosti také Amerika přistoupila k omezení čínského zboží, a to speciálně opět dronů a mobilních telefonů.

Zdroj: https://gadgets360.com/others/news/china-made-drones-information-beijing-taiwanese-experts-2764948