Facebook omezil možnost výdělku pro ruská média. Chce zamezit šíření dezinformací o krizi na Ukrajině

Facebook omezil možnost výdělku pro ruská média. Chce zamezit šíření dezinformací o krizi na Ukrajině

Rusko omezilo přístup na Facebook, který odmítl nařízení jeho úřadů kvůli cenzuře a právům. Facebook na to reagoval odstřihnutím několika velkých ruských médií a zakázal inzerovat a jakkoliv na platformě vydělávat peníze.

Minulý pátek společnost Facebook oznámila, že jsou omezeny možnosti výdělku pro ruská státní média z důvodu vojenské invaze na Ukrajinu. Ruská státní média mají jasný zákaz pro nákup reklamy a jakékoliv formy výdělku. Toto opatření platí kdekoliv na světě. Zároveň bylo dodáno, že budou přidávána postupně další a další ruské média, která budou zařazena na seznam nežádoucích a budou se potýkat se stejnými sankcemi.

Mohlo by vás zajímat:  Zobrazit starší verzi webu z mezipaměti umožní několik programů i rozšíření v prohlížeči

Facebook byl používám pro šíření dezinformací

Sociální sítě se v ruské invazi proti Ukrajině staly jednou z válečných front. Byly zde přidávány zavádějící a lživé informace, které sloužily jako propaganda Moskvy. Pozastavením těchto příspěvků se Facebook snaží zabránit ještě většímu eskalování již tak obrovského konfliktu. Navíc ruské úřady „nařídily“, aby byla zastavena nezávislá kontrola faktů a zveřejňovaných příspěvků u několika ruských státních mediálních organizací. Což Facebook odmítl.

Zdroj obrázku: Freepik

Zvýšená ochrana pro ukrajinské uživatele

Poté, co Facebook odmítl, přišlo oznámení, že ruský regulátor médií omezuje ve své zemi přístup k Facebooku, a navíc tuto Americkou společnost obvinil z porušování práv ruských občanů a z cenzury. Každý si o této situaci již určitě udělal obrázek, a proto technologický gigant Facebook vytvořil speciální funkci pro uživatele Ukrajiny. Ti mají nově možnost uzamknout své profily pro zvýšení své bezpečnosti. Tento nástroj byl použit již v minulosti, když Tálibán násilně zabral Afghánistán.

Mohlo by vás zajímat:  Investice do levnějšího chytrého telefonu se většině uživatelů vyplatí

Bylo také zřízeno bezpečnostní středisko, které se zaměřilo na monitorování situace na Ukrajině a bude dále sledovat vývoj vojenského konfliktu v této zemi.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/news/article-10554645/Meta-bans-Russian-state-media-running-ads-monetising-Facebook.html