Během posledního půlroku si získal ChatGPT pozornost internetu na maximální úroveň. Umělá inteligence zaznamenala neskutečný pokrok vpřed a její služby začalo využívat mnoho lidí včetně společností. I přes svou všestrannost není stále na takové úrovni, aby byl plnohodnotnou náhradou člověka. Když pomineme tedy jeho primární využití pro nepopulární činnosti, jako je sbírání informací, třídění atd., můžeme si zkusit zahrát některé z her. O kterých je řeč?
Piškvorky
Piškvorky jsou rychlou, jednoduchou a zábavnou hrou, pro kterou stačí mít pouze papír a psací potřebu. Určitě vás přepadá nostalgie z dob, když jste chodili do školy a místo chytrých mobilních telefonů jste právě tuto hru hráli se svými spolužáky. V dnešní době lze hrát piškvorky online s ostatními hráči nebo právě s ChatGPT. Stačí napsat příkaz „Let’s play tic-tac-toe“, zvolte, kdo bude začínat první, a pusťte se do hry.
Uhodni, kdo jsem
Další populární hrou je Hádej, kdo jsem. Začněte tím, že napíšete příkaz „You have ten questions to guess what I am I can answer yes or no“. Touto větou řeknete Chatbotovi, že má deset otázek na to, aby uhodnul, kdo jste, a že můžete odpovídat stylem pouze „ano“ a „ne“. Totéž můžete žádat od chatbota, abyste mohli hádat vy, o koho se jedná.
Kvízové hry
Kdo by nemiloval kvízy? V televizi běží různé vědomostní soutěže, kdy hádáte možné odpovědi. O totéž můžete požádat ChatGPT, aby vám vytvořil kvíz o libovolném počtu otázek. Kromě počtu otázek můžete požádat o obtížnost a z jakých témat se ptát.
Oběšenec
Kdo by neznal klasickou hru Oběšenec? Tak přesně tuto hru si můžete zahrát s umělou inteligencí, která vám zprostředkuje volná pole, počet pokusů a začnete hádat. Když se vám podaří zjistit slovo dříve, než vám postaví oběšence, tak jste vyhráli. Pro spuštění hry napište „Play hangman with me“.
Všechny tyto hry jsou zde uvedeny v anglickém jazyce, nicméně měla by fungovat i čeština.
Zdroj: https://openaimaster.com/chatgpt-games/