Obchodovat s kryptoměnami může každý. Postup je snadný a začít lze i s malou investicí

Obchodovat s kryptoměnami může každý. Postup je snadný a začít lze i s malou investicí

Kryptoměny jsou poslední dobou vyhledávanou komoditou v rámci investic. Pokud jste se i vy rozhodli, že byste se do tohoto trhu chtěli zapojit, tak vám dnes ukážeme, jak nakoupit a následně prodat kryptoměny.

K tomu, abyste mohli investovat do kryptoměn, nemusíte být nutně milionář. Nemusíte koupit celý token, ale stačí si pořídit jenom zlomek z něj. Jestli jste úplnými nováčky v krypto světě, pak vás určitě bude zajímat to, co jsme si pro vás připravili. Dnes vás naučíme vytvořit si krypto peněženku a také jak nakoupit a prodávat kryptoměny. Dnes se zaměříme pouze na nejrozšířenější z nich – bitcoin. Rozhodně to není tak složité, jak se může na první pohled zdát.

Mohlo by vás zajímat:  Místo na disku uvolní smazání nepotřebných souborů. Cest je několik

Vyberte si peněženku a burzu k obchodování

Prvním krokem je vybrat si peněženku, na které budete mít vaše kryptoměny uložené. Můžeme doporučit například Metamask. Jedná se o jednoduchou peněženku s vysokou ochranou. Druhým krokem je najít si burzu, kde provedete váš první obchod. Mezi ty nejznámější patří určitě Coinbase, Kraken nebo eToro. Zaregistrujte se na jednu z nich a po potvrzení vašich údajů jste připraveni obchodovat.

Zdroj obrázku: Freepik

S ověřeným účtem se můžete pustit do nákupů

Nyní máte ověřený účet na vámi zvolené burze i peněženku. Můžete se pustit do nakupování kryptoměn. Nejedná se o nic těžkého a většina burz má opravdu velmi přehledné prostředí. Stačí, když se dostanete do sekce nákupu a prodeje a můžete začít. Vyberte si kryptoměnu, kterou chcete nakoupit. My jsme si zvolili bitcoin. Ten rozklikneme a možností nakoupit si vybereme, za kolik korun chceme nakoupit. Daná částka se strhne z vaší karty a obratem dostane vaše tokeny na účet.

Mohlo by vás zajímat:  Vyřešte problémy s přijímáním hovorů. Přinášíme několik tipů, jak opravit tuto šlamastiku

Nyní je jenom na vás, co budete s vašimi kryptoměnami dělat. Můžete je dlouhé měsíce, roky držet a doufat v jejich zhodnocení, případně s nimi dnes můžete již na mnoha místech platit.

Zdroj: https://www.investopedia.com/articles/investing/082914/basics-buying-and-investing-bitcoin.asp