Správné nabíjení udrží baterii dlouho v kondici. Přestaňte věřit zažitým mýtům

Správné nabíjení udrží baterii dlouho v kondici. Přestaňte věřit zažitým mýtům

Technologie pokročila velký kus cesty, a co umí naše chytré telefony, to jsme si nedokázali ani ve snu představit ještě před pár lety. Dnes v nich máme výkonné počítače, fotoaparáty, kamery, svítilny a mnoho dalších zařízení v jednom. Aby mohly mobilní telefony fungovat, je potřeba baterie. Každá baterie má určitou životnost, která je ovlivněna tím, jak se o ni staráme. Špatnými návyky se může stát, že jednoho krásného dne dojde k tomu, že ráno nabijete zařízení na maximum a večer se vybije. Říkáte si „To není možné, vždy to vydrželo do dalšího dne, a při koupi dokonce i tři dny!“. Jak se chovat nebo nechovat k baterii?

Mohlo by vás zajímat:  Úprava jasu v telefonu ušetří na baterii několik hodin. Využít lze tři možnosti

Dnešní smartphony používají lithiové baterie místo nikl-vodíkových, které byly v oběhu dříve. Úplným vybitím se snižuje počet nabíjecích cyklů, což má negativní dopad na baterii. Vhodné rozmezí k nabití se pohybuje okolo 30–40 %.

Nabíjení přes noc a nabití až na 100 %?

Mnoho lidí má ve zvyku nabíjet své mobilní telefony přes noc, ale je to opravdu bezpečné? Nabíjení přes noc má určitě negativní dopad na zařízení, i když některé společnosti tvrdí, že už toto tvrzení neplatí. Ve skutečnosti permanentní udržování 100 % vyvíjí na baterii vysoký tlak.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší aplikace o počasí zdarma: poskytnou podrobnou předpověď a lehce se ovládají

Mnoho lidí se snaží nabíjet své telefonní zařízení na maximum. Jenomže jak bylo výše zmíněno, tento stav vyvíjí tlak na baterii, takže určitě nemůžeme doporučit tento postup. Kromě nabíjení na plnou kapacitu si dávejte pozor, jestli používáte originální nabíječky. Jakékoliv jiné nabíječky mohou způsobit výkyvy v rychlosti nabíjení a výrazně tak snížit životnost baterie.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak tedy správně nabíjet?

Pamatujte, že krátkodobé nabíjení mobilnímu zařízení vůbec neuškodí, spíše naopak! Mnoho uživatelů používá různá ochranná pouzdra, která udržují teplo jinak odváděné při nabíjení telefonu pryč. Vysoká teplota se tak stává tichým zabijákem baterií. Zkuste změnit návyky ohledně nabíjení a uvidíte změnu.

Mohlo by vás zajímat:  Usnadněte si používání telefonu jednou rukou. Přinášíme tipy pro iPhone i Android

Udržujte hodnotu baterie nejlépe v rozmezí:

  • 65–75 %,
  • 45–75 %,
  • 25–75 %.

Toto jsou opravdu nejlepší hodnoty, které můžete udržovat na svém mobilním zařízení. Očekávat tak můžete nejlepší výkon, aniž by bylo zařízení přehřáté, a i dlouhou životnost.

Zdroj: https://www.techadvisor.com/article/727861/how-to-properly-charge-a-phone-battery.html